comScore

Galatasaray Galatasaray

Vodafone Arena'da Galatasaray'a kaç bilet ayrıldı?

22 Eylül 2016, Perşembe 16:55
Vodafone Arena'da Galatasaray'a kaç bilet ayrıldı?

Süper Lig'de oynanacak Beşiktaş - Galatasaray derbisi öncesi İl Güvenlik Kurulu'nda önemli kararlar alındı.

FutbolArena Özel - Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesinde bugün yapılan İl Güvenlik Kurulu toplantısında önemli kararlara imza atıldı. Özellikle sarı kırmızılı taraftarları ilgilendiren toplantıdaki gelişmeler ise şu şekilde..
- 24 Eylül 2016 tarihindeki Beşiktaş-Galatasaray derbisinde sarı kırmızılı taraftarlara bahsedildiği gibi 2120 değil, 1900 bilet ayrıldı.
- Bunu da İstanbul Emniyeti Vodafone Arena Stadında deplasman tribününün güvenliğini sağlamak adına istedi.
- İstanbul Emniyeti, Galatasaray taraftarının yer alacağı tribünde, taraftarların güvenliğini sağlamak adına 220 koltukluk bölüme emniyet görevlilerinin konuşlanmasını istedi. İki kulüp de bunu kabul etti.
- Ayrıca maça gelecek olan Galatasaray taraftarı için duyuru da kısa süre içerisinde yapılacak. İl Güvenlik Kurulunda alınan karar ise şu şekilde...
- Vodafone Arena Stadındaki derbiyi izlemek isteyen Galatasaray taraftarı stada bireysel olarak gidemeyecek.
- İstanbul Emniyeti, Taksim'de, Galatasaray taraftarları için bir toplanma noktası belirleyecek. Kısa süre içerisinde belirlenecek olan bu bölgede sarı kırmızılı taraftarlar toplanacak. Galatasaray taraftarının bilet kontrolleri ve üst araması detaylı olarak bu noktada yapılacak. Ve tamamı ile polis kordonuna alınacak olan Galatasaray taraftarı, emniyet görevlileri nezaretinde toplu halde direk olarak Vodafone Arena Stadına giriş yapacak.
Bu şekilde İstanbul Emniyeti, derbide olayların çıkmasını engellemeyi planlıyor.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.