comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vincent Aboubakar yanlış transfer mi?

04 Ekim 2016, Salı 12:34
Vincent Aboubakar yanlış transfer mi?

Beşiktaş'ta son dönemde eleştirilen Vincent Aboubakar ile ilgili Muhsin Ertuğral'dan yorum geldi.

FutbolArena Röportaj - Afrifa futbolunu yakından takip eden ve uzun yıllar Güney Afrika'da teknik direktörlük yapan Muhsin Ertuğral, Beşiktaş'ın eleştirilen golcüsü Vincent Aboubakar'ı değerlendirdi.

"BEKLENTİ YÜKSEK"
"Beşiktaş'ın son yıllarda yapmış olduğu transferlerin neredeyse hepsi yerini buldu" diyen Ertuğrul, "Beklentilerin çok üzerinde performans sergileyen isimler de oldu. Önce Demba Ba, sonra Sosa, sonra tabii ki Mario Gomez geçen sene beklentinin çok çok üzerinde oynadı. Bu da Aboubakar üzerindeki beklentileri yükseltiyor" dedi.

"BENCE ABOUBAKAR BEŞİKTAŞ'IN ARADIĞI TARZDA DEĞİL"

Beşiktaş'ın kurmuş olduğu, oynamak istediği bir tarz var diyen tecrübeli teknik adam "Beşiktaş'ın oynamak istediği tarz için bence bu tip bir oyuncu çok uygun değil. Bence Aboubakar önde baskı kurabilecek, önde oynayabilen, hatlar arasında iyi gidip gelen, ceza sahası içinde oynayabilen çok güçlü bir oyuncu. Buna karşın en önemli zaafı oyundan çok kopuyor olması. Bu da son maçlarda sanıyorum ki belli olmuştur. Beşiktaş'ın tabi geçmiş yıllarda yaptığı transferlerden dolayı beklentisi farklı." dedi.

"GOMEZ ÇOK FARKLI"

Gomez'in Aboubakar'dan farklı olduğunu söyleyen Ertuğral "Oyun bilgisi ve altyapı farkı var. Gomez çok üst düzey. Vincent bence çok kuvvetli, son vuruşları iyi ama devamını getirebilecek bir oyuncu değil. Bunu daha önce hiç kanıtlayamadı. Onunla geçen sene ilgilenen takımlar Aboubakar'ı almadı. Everton ve Leicester City gibi takımlar ilgilendiler ama almadılar. Bence Vincent'in takıma uyumu biraz daha zaman alacak."

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.