comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Vincent Aboubakar, Eren Derdiyok'tan daha pahalı

04 Ekim 2016, Salı 12:46
Vincent Aboubakar, Eren Derdiyok'tan daha pahalı

Şenol Güneş, Eren Derdiyok'u istemiş ama Beşiktaş Yönetimi, Eren'in istediği ücreti yüksek bularak transferden vazgeçmişti. Bunun üzerine Galatasaray devreye girerek golcü oyuncuyu bonservisiyle aldı.

FutbolArena Detay - Eren Derdiyok'tan pahalı diyen vazgeçen Beşiktaş Yönetimi, Porto'dan Aboubakar'ı kiraladı. Eren'den pahalı diye vazgeçen siyah-beyazlı yönetim, Kamerunlu oyuncuyu daha pahalıya kadrosuna kattı.

Son yıllarda transferde fayda-maliyet ölçeğinde Türkiye'de en iyi işlere imza atan Beşiktaş Yönetimi, Aboubakar transferinde geleneği bozdu. Kamerunlu oyuncudan henüz istediğini alamayan Beşiktaş, oyuncuyu oldukça yüksek bir rakama kadrosuna kattı. Beşiktaş, Aboubakar için Porto'ya 2,5 milyon Euro kiralama bedeli ve oyuncuya da yıllık 3,3 milyon Euro garanti para verdi.

EREN PAHALI DİYE VAZGEÇİLDİ

Gomez'den sonra Eren Derdiyok'u isteyen Şenol Güneş'in bu isteği gerçekleşmedi. Beşiktaş Yönetimi, Eren Derdiyok için Kasımpaşa ile anlaşma noktasına gelmesine rağmen Eren'in istediği yıllık ücret nedeniyle transferden vazgeçti. Bunun üzerine Galatasaray devreye girdi ve Eren Derdiyok'u transfer etti. Galatasaray, Eren'in kendisine yıllık 2,1 milyon Euro verirken bonservisi için Kasımpaşa'ya 4 milyon Euro ödedi.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.