comScore

Villarreal Villarreal

Çin takımının Bakambu transferi ile başı belada!

14 Şubat 2018, Çarşamba 20:21
Çin takımının Bakambu transferi ile başı belada!

Çin ekibi Beijing Guan, Cedric Bakambu transferi ile başına bela aldı...

FutbolArena Dış Haberler - Çin ekibi Beijing Guan, devre arasında Villarreal'den 40 milyon euroya transfer ettiği eski Bursaspor'lu Cedric Bakambu için, -10 puan silme cezası ile karşı karşıya.

ÇİN FUTBOL FEDERASYONUNDAN MÜDAHELE
Çin'de geçtiğimiz yıllarda yapılan rekor transferlerin ardından Çin hükümeti bu duruma müdahale etmek istemişti. Çin kulüplerinin harcamalarını sınırlandırmak isteyen Çin Futbol Federasyonu da kulüplere harcama limiti koymuş ve bu limitin üzerinde yapılan transfer harcamaları için Çin devletine %100 oranınında vergi ödeneceğı duyurulmuştu. 

Burak Yılmaz'ın da eski takımı olan Beinj Guan'ın Bakambu transferi ile bu limiti geçtiği konuşulurken ya vergiyi ödemesi ya da Çin Futbol Federasyonu'ndan -10 puan silme cezası alması bekleniyor.
 

Bakambu Villarreal'de kaç gol attı?


26 yaşındaki forvet oyuncusu Cedric Bakambu, bu sezon Villarreal formasıyla çıktığı 21 maçta 14 gol attı. Geçen sezon da 34 maçta 11 gol kaydeden yıldız futbolcu, takımının en büyük kozlarından biri oldu. Bursaspor günlerinde ise 39 maçta 20 gol kaydederek kalitesini konuşturan Cedric Bakambu, 2015 yılında 7,5 milyon Euro bonservis bedeliyle Villarreal'e transfer olmuştu.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"