comScore

Villarreal Villarreal

Bakambu transferinde vergi krizi!

26 Ocak 2018, Cuma 00:53
Bakambu transferinde vergi krizi!

Villarreal'den Çin kulübü BJ Sinobo Guoan'a transfer olan Cedric Bakambu'nun transferi suya düşebilir.

FutbolArena Dış Haberler - Çin kulüplerinden BJ Sinobo Guoan, Bursaspor'un eski yıldızı Cedric Bakambu'yu Villarreal'den 40 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer etmişti. Ancak Çin kulübünün başı bu transfer yüzünden Çİn Futbol Federasyonu ile derde girebilir. 

VERGİ ŞOKU
Çin Futbol Federasyonu, devletin koyduğu vergi hükümleri ile son dönemde transferlere sıkı kurallar koymaya başladı. Bu kurallardan biri, Çin Kulüplerinin transferlerini vergilendirmek... 

Kurala göre bir Çin kulübü, yurt dışından 45 milyon yuan (yaklaşık 6 milyon euro) ve üzerinde transfer yaparsa, harcadığı bonservis bedeli %100 olarak devlete vergi olarak da ödeniyor.

Bakambu'yu transfer eden Çin kulübü BJ Sinobo Guoan, şimdi bu vergiden kurtulmanın yollarını ararken, Bakambu'nun transferinin suya düşme ihtimali de ortada. 
 

Bakambu Villarreal'de kaç gol attı?


26 yaşındaki forvet oyuncusu Cedric Bakambu, bu sezon Villarreal formasıyla çıktığı 21 maçta 14 gol attı. Geçen sezon da 34 maçta 11 gol kaydeden yıldız futbolcu, takımının en büyük kozlarından biri oldu. Bursaspor günlerinde ise 39 maçta 20 gol kaydederek kalitesini konuşturan Cedric Bakambu, 2015 yılında 7,5 milyon Euro bonservis bedeliyle Villarreal'e transfer olmuştu.

İspanya La Liga Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)