comScore

Vida ile Ukrayna videosunu paylaşan Vukojevic'in görevine son verildi

09 Temmuz 2018, Pazartesi 18:18
Vida ile Ukrayna videosunu paylaşan Vukojevic'in görevine son verildi

Hırvatistan'ın, Rusya'yı elediği maçın ardından Domagoj Vida ile birlikte paylaştığı videoda "Ukrayna için" sözlerini sarfeden Vukojevic'in milli takımdaki görevine son verildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Hırvatistan'ın, Dünya Kupası çeyrek final turunda Rusya'yı penaltı atışları sonrasında eleyerek yarı finale yükseldiği karşılaşmanın ardından teknik heyette yer alan Vukojevic'in görevine son verildi. 

Vukojevic, maçın ardından Ukrayna videosu için özür dilemesine rağmen Hırvatistan Futbol Federasyonu Vukojevic'in görevine son verildiğini açıkladı. Konuyla ilgili olarak Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker yaptığı açıklamada, "Bu konuda özür diliyoruz. Futbolda siyasetin işi yok. FIFA'ya bu konuda destek veriyoruz." dedi ve Vukojevic'in görevine son verdiklerini açıkladı. 
 

Vida FIFA'dan ceza alacak mı?


Öte yandan Vida'nın bu sözleri siyasi provokasyon niteliği taşıması gerekçesiyle Hırvat futbolcu hakkında soruşturma başlatmıştı. Vida'nın para + 2 maç men cezası alma durumu konuşulurken, gelen haberler ise Hırvat futbolcunun lehine gerçekleşti. FIFA'nın başlattığı soruşturmanın bir uyarı niteliğinde olduğu ve Vida'nın ceza almayacağı öğrenildi. Buna göre Hırvat futbolcu Dünya Kupası yarı final turunda oynanacak olan İngiltere maçında forma giyebilecek. 
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"