comScore

VAR depremi! Hakemin evi taşlandı! Başkanlar birbirine girdi

23 Aralık 2019, Pazartesi 23:08
VAR depremi! Hakemin evi taşlandı! Başkanlar birbirine girdi

Yunanistan'da VAR krizi! Olympiakos ve PAOK kulüp başkanları birbirlerine girdi. Olympakos, 24 saat içinde VAR kayıtlarının açıklanmasını talep etti. 

FutbolArena Dış Haberler - Yunanistan'da VAR depremi! VAR sistemi Türkiye dışında Avrupa'da da günden güne kriz oluşturmaya devam ediyor. Son olarak Olympiakos'un deplasmanda Volos ile oynadığı ve golsüz berabere kaldığı maçta, VAR'da iptal edilen gol nedeniyle Olympiakos kulübü resmi bir açıklamada bulundu. 

UEFA'ya mektup yazan Olympiakos'tan yapılan resmi açıklamada, ""24 saat içinde VAR kayıtları açıklanmazsa tüm yasal işlemleri başlatacağız. Hakemlerin konuşmaları yayınlanmak zorunda. Kamuoyu aydınlatılmalı. Bu işte kasıt var! Kamuoyu aydınlatılmazsa tüm yasal hakkımızı kullanacağız." ifadelerine yer verildi. 
HAKEMLERE RÜŞVET DAVASI AÇILDI

Olympiakos taraftarları da VAR kararları nedeniyle tepkili. Kulüp aynı zamanda hakemlere yönelik rüşvet davası açarken, kulüp başkanı Marinakis yaptığı açıklamada, "Adaletsizlik bardağı taşırdı. Hakemler Birliği'nin içinde PAOK Başkanı Savvides'in yakın arkadaşları var. Artık bu işe dur denmeli." dedi. 

PAOK'TAN CEVAP

PAOK Başkanı Savvides ise, "Marinakis, takımın kusurlarını örtmek için klasik olarak mazeret öretüyor. Bu konulardan bahsetmesi gereken en son kişi kendisidir." diye cevap verdi. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)