comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Van Persie'ye eski Beşiktaşlı Pancu'dan cevap

07 Şubat 2017, Salı 16:45
Van Persie'ye eski Beşiktaşlı Pancu'dan cevap

Eski Beşiktaşlı futbolcu Pancu, Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından çıkan olaylarla ilgili konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından özellikle maçın hakemi Ali Palabıyık'a büyük tepki gelirken, siyah beyazlıların eski futbolcusu Daniel Pancu da olaylı derbiyle alakalı Rumen basınına çok çarpıcı açıklamalar yaptı. 


Daniel Pancu'dan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi sonrası Van Persie açıklaması


Beşiktaş'ın eski futbolcusu ve 2004/05 sezonunda Kadıköy'de siyah beyazlıların 4-3 kazandığı derbide kaleci olarak tarihe geçen Rumen futbolcu, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan olaylı Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi hakkında konuştu. 

(FutbolArena.com) Pancu, "Maçı izleyemedim ama basınndan takip ettim. Van Persie'nin yaptığı hareket hiç doğru değildi. Taraftarlar duyguludur. Onları karşı böyle tahrik etmek bence hiç doğru değil. Malaesef Türkiye'de futbol maçlarında böyle olaylar oluyor. Futbolcuların bilhassa dikkat etmesi lazım. Ben Beşiktaş taraftarını anlayabiliyorum. Çok ateşliler ve aleyhlerinde bir şey oldukları zaman neler yapabildiklerini biliyorum. Samsunspor maçında bunları yaşadım. Dediğim gibi Van Persie'nin yaptığı hiç doğru değildi." diye konuştu. 

Beşiktaş Robin Van Persie'ye dava açmaya hazırlanıyor


Beşiktaş yönetimi ise Ziraat Türkiye Kupası'nda yaşanan olayların ardından Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Robin Van Persie'ye dava açmaya hazırlanıyor. Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş derbisinde Tosic'e doğru elini şortunun içine sokan ve tribünlere doğru dil çıkaran Van Persie hakkında siyah beyazlı yönetim dava açmaya hazırlanıyor. 
Beşiktaş yönetimi Van Persie'nin derbide dil, kol ve abartılı provokatif hareketleri nedeniyle 6222 sayılı Sporda Şiddet Yasası kapsamında ayrı bir dava açmayı planlıyor. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)