comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

"Van Persie'nin yaptığı hareket kötü anlama gelir"

06 Şubat 2017, Pazartesi 09:28

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Van Persie'nin Beşiktaş derbisinde kırmızı kart görmesi gerektiğini dile getirdi.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Fenerbahçe deplasmanda Beşiktaş'ı Robin van Persie'nin golüyle 1-0 mağlup etti ve çeyrek finale yükseldi. Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Dusko Tosic ile ikili mücadeleye giren Hollandalı yıldızın, Oğuzhan Özyakup ile yaşadığı tartışma sırasında oyundan atılması gerektiğini söyledi.
 

Erman Toroğlu'nun Sabah Gazetesi'nde Fenerbahçe - Beşiktaş yorumu


Uzun süre konuşulacak bir derbi oldu... Sonunda lig maçlarına da tesir edeceği kesin. Bir düşünün bu olaylar nereden geliyor? Başkanların verdiği sorumsuz beyanatları hatırlayın. Buna, bu tarz işler yapan tüm başkanlar dahil. Beyanatlar veriliyor, hedefler gösteriliyor. Maçtan önce Fenerbahçe taraftarını getiren otobüsler parçalanmış. Bu gerginliğin sebebi hep o açıklamalar. Sonra maça geliyoruz... Van Persie ile Tosic birbirine dalıyorlar. İkili pozisyonlar var... Yani kazanın altına odun atılmaya başlandı. Fokur fokur kaynıyor ortalık! Ama şunu söylemeliyim. Van Persie'nin Tosic'le girdiği pozisyondan önce atılması lazım. Oğuzhan'la diyaloğa giriyor, tükürerek konuşuyor hafiften. İtişiyor, dalaşıyor.

Sonra dönüyor tribünlere dil çıkarıyor. Araştırın bakalım tribünlere dil çıkarmanın manası nedir Hollanda'da, Almanya'da... Son derece kötü bir anlam taşır o hareket. Araştırıp bakın! Sonra dönüyoruz Tosic atılıyor. Tosic'in yaptığı hareket kesinlikle kabul edilemez. Sen kalk hakeme itirazını yap, kartını iste. Ama adama gidip kafa atarsan, kızarırsın. Ondan önceki pozisyonlarda kart görmesi gereken Persie, o olay öncesi yaptığı hareket nedeniyle de kırmızı kart görmeliydi. Van Persie'nin Tosic'e gelişi, hareketi de kırmızı kart. Eğer Ali Palabıyık, Tosic ile Persie'ye kırmızı kart gösterse o an, maç pırıl pırıl devam edecekti. Adil olacaksan ikisine de göstereceksin! İkisini atsan adaleti sağlarsın. Ama o pozisyonda bir tarafı atarsan terazi bozulur. Ama Ali Palabıyık'ın beğendiğim bir tarafı var. Tek hatada kaldı. Yani yaptığı ilk hatanın etkisinde kalmadı. Maçın özeti şu: Profesyonel Robin Van Persie, amatör Tosic'i oyundan attırdı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)