comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Persie'nin oynamama nedeni

27 Eylül 2016, Salı 10:38
Van Persie'nin oynamama nedeni

Fenerbahçe'de sezon başından bu yana eleştirilen Van Persie'nin oynamama nedenleri ortaya çıktı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin büyük umutlarla transfer ettiği Robin van Persie'nin bu sezon forma şansı bulamamasının nedenleri tartışılıyor. Hollandalı oyuncunun, sakatlığı nedeniyle sezon başında yükleme yapamadığı ve bu nedenle fizik olarak hazırlanamadığı ifade edildi.

VAN PERSIE HAZIR DEĞİL
Hürriyet'in haberine göre Hollandalı yıldızın oynamama nedenleri şunlar:

Hollandalı futbolcu sezon başındaki kampta takımın düşük tempoda çalışması nedeniyle tam olarak hazırlanamadı, daha sonra yaşadığı sakatlık sonrası da toparlanamadı. Milli maç arasında takıma yükleme yapılırken Van Persie yeniden sakatlandığı için bu çalışmalarda da yer alamadı. Ve şu an takımın çok gerisinde...

Sezon başında özel antrenör getirerek güçlenme çalışmaları yapmıştı. Ancak sakatlıklar istenilen düzeye gelmesini engelledi. Şu anda takımı fiziksel anlamda yakalamak için çabalıyor. Bu kez kendisini Fenerbahçe antrenörlerine teslim etmiş durumda. Bu konuda Advocaat da kendisine yardımcı olup onu yeniden kazanmaya çalışıyor… Yakın çevresine iyice güçlenip takıma döneceğini belirtiyor.

Fenerbahçe yönetimi ise faydalanamadığı yıldızın ücretinin büyük bölümünü karşılayacak bir kulübe ücretsiz gitmesine sıcak bakıyor.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.