comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Persie'den ceza isyanı! "Böyle uygulama görmedim"

11 Şubat 2017, Cumartesi 10:46
Van Persie'den ceza isyanı!

Fenerbahçe'de yıldız futbolcu Van Persie, kendisine verilen cezayı yorumladı.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Beşiktaş'ı mağlup ederek çeyrek finale yükselen Fenerbahçe'de Robin van Persie'ye verilen 3 maçlık cezaya tepkiler sürüyor. Yıldız futbolcu, kendisine verilen cezayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Vatan'da yer alan habere göre; Amacının kimseyi tahrik etmek olmadığını ve bunu kasıtlı yapmadığını belirten Hollandalı futbolcu, "Bu cezayı hak etmedim" sözleriyle kendisini savundu. Küçük bir olayın çok fazla büyütüldüğünü, Beşiktaşlı Dusko Tosiç'in fiziki müdahalelere rağmen sadece 4 maç ceza almasının çifte standart olduğunu belirten başarılı golcü, şu ifadeleri kullandı:
 

Fenerbahçe'nin yıldızı Van Persie'den ceza açıklaması


"Bunu kendimi övmek için söylemiyorum ancak kariyerimde hep dünyanın en üst düzey liglerinde oynadım. Ancak oralarda böyle bir uygulama hiç görmedim. İlk kez böylesine ağır bir cezayla karşı karşıyayım. Bunu hak edecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum."
"Tüm futbol kamuoyu rakip statta yaşananlara şahit oldu. Çok fazla yorumda bulunmak istemiyorum ancak aldığım bu ceza inanılır gibi değil. F.Bahçeli futbolseverler çok üzgün olduğumu bilsinler. Cezam bittikten sonra gollerimle geri döneceğim."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)