comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Persie yönetime 'ayrılmak istiyorum' demişti

19 Eylül 2016, Pazartesi 14:43
Van Persie yönetime 'ayrılmak istiyorum' demişti

Van Persie'nin geçen sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılmak istediği ortaya çıkarken, takımda kalma sebebinin hem mali, hem de sportif gerekçeler olduğu öğrenildi. 

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'de sezon başından bu yana hem Vitor Pereira, hem de Advocaat tarafından hazır olarak görülmediği gerekçesiyle yedek bekletilen Van Persie'nin durumu taraftarların sabrını taşırırken, sezon sonunda neden ayrılmadığı konusunda ise iki farklı gerekçe yatıyor. 

VAN PERSİE AYRILMAK İSTEDİ
Fenerbahçe'de geçtiğimiz sezon sonunda Robin Van Persie ayrılmak istedi ve bu kararını yönetime bildirdi. Yönetim ise Hollandalı yıldıza 'Kendine takım bul." talimatını verdi. Ancak Van Persie için Fenerbahçe yönetimi 10 milyon euro bonservis bedeli belirlediği için Hollandalı yıldızı bu parayı verecek bir kulüp bulamadı. 

ÇİN'E GİTMEK İSTEMEDİ

Avrupa'dan Fenerbahçe'nin istediği 10 milyon euro bonservis bedelini ödeyecek kulüp bulamayan Robin Van Persie için Çin'den bu parayı verecek takımlar çıktı fakat Hollandalı yıldız Çin'e gitmek istemedi. Daha sonrasında Stoke City'nin devreye girdiği transferde bu kez Fenerbahçe ile İngiliz kulüp anlaşamadı. 

AZİZ YILDIRIM BIRAKMAK İSTEMEDİ

Robin Van Persie'nin Fenerbahçe'de kalmasının bir diğer sebebi ise Aziz Yıldırım... Stoke City'ye bonservisiyle birlikte olmasa da, 3-4 milyon euro civarında kiralık olarak verebilecekleri Van Persie'nin takımda kalması istedi. 

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin transfer kısıtlamasından dolayı Van Persie'nin yerine aynı kalitede bir golcü bulmalarının zor olduğunu düşünerekten, "Geçen yıl hazır olmayan haliyle Van Persie 16 gol attı. Seneye daha hazır bir şekilde 20-25 gol atar. Şimdi biz onu satarsak aynı kalitede birini bulmakta zorlanırız." dediği öğrenildi. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.