comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Van Persie ve Tosic'e verilen cezalara Turgay Demir'den eleştiri

09 Şubat 2017, Perşembe 19:28
Van Persie ve Tosic'e verilen cezalara Turgay Demir'den eleştiri

Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından PFDK cezaları açıkladı. Fotomaç Gazetesi yazarı ve A Spor yorumcusu Turgay Demir, PFDK'nın aldığı kararları FutbolArena'ya değerlendirdi. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nda olaylı geçen Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından PFDK cezaları açıkladı. Siyah beyazlılarda kırmızı kart gören Tosic, teknik direktör Şenol Güneş ve yönetici Metin Albayrak PFDK'ya sevk edilirken, Fenerbahçe'de ise Robin Van Persie maç içerisinde tribünleri tahrik etmesi nedeniyle yine ceza kuruluna sevk edilmişti. 


Van Persie ve Tosic'in aldığı cezalar hakkında neler söylendi?


TFF'den yapılan açıklamada Robin Van Persie'ye 3 maç, Beşiktaş'ta ise Tosic'e 4, Şenol Güneş'e de 1 maç ceza verildi. Öte yandan siyah beyazlılarda yönetici Metin Albayrak ise 4 ay 15 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. 

TURGAY DEMİR CEZALAR HAKKINDA FUTBOLARENA KONUŞTU!
A Spor yorumcusu ve Fotomaç Gazetesi yazarı Turgay Demir, PFDK'nın Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından Van Persie, Tosic, Şenol Güneş ve Metin Albayrak'a verdiği cezaları FutbolArena'ya değerlendirdi:

"KILIF HAZIRDI. MİNARE ZATEN ÇALINMIŞTI."

"Öncelikle bunların hepsi tam bize uygun cezalar. Bizim futbolumuza uygun cezalar. Sebebini ise şöyle açıklayayım: Daha önce Emre Belözoğlu kupada Bucaspor maçında akreditasyon alanını aynı Tosic gibi ihlal etmiş fakat bunu temsilci raporuna yazmamıştı. Aynı şekilde Tosic de Fenerbahçe derbisi sonrası yazılmadı. Kılıf hazırdı. Minare zaten çalınmıştı. 

"GERÇEKÇİ CEZALAR NASIL OLURDU?"

"Gerçekçi cezalar nasıl olurdu? Van Persie tıpkı Pascal Nouma gibi 4 ay ya da 5 ay ceza alırdı. Tosic bu 4 maçın üzerine 3 ay hak mahrumiyeti alırdı. Onun dışında Şenol Güneş'e ve Metin Albayrak'a verilen ceza normal. Seyircisiz oynama cezasını da ben yine normal karşılıyorum."

"GARİP OLAN..."

Bence garip olan burada Van Persie ve Tosic'in cezaları. Van Persie'nin ulusal bir kanalda yaptığı çirkin hareket görmezden gelindi, Tosic'in de akreditasyon kartını sevkederken görmezden geldiler. Tıpkı 2 yıl önce Emre.'ye yaptıkları gibi. Bizde bu işler böyle gidiyor. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)