comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Persie ve Oğuzhan kavgasının perde arkası! Maçtan önce...

06 Şubat 2017, Pazartesi 23:07
Van Persie ve Oğuzhan kavgasının perde arkası! Maçtan önce...

FutbolArena iki eski dostun kavgasının perde arkasına ulaştı.

FutbolArena Özel - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turundaki Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde dost oldukları bilinen Robin van Persie ve Oğuzhan Özyakup'un kavgası herkesi şaşırttı.
 

Robin van Persie ve Oğuzan Özyakup neden kavga etti?


FutbolArena iki eski dostun kavgasının perde arkasına ulaştı. Robin van Persie ve Oğuzhan Özyakup'un takımlar henüz soyunma odası koridorlarında yer alırken tartışmaya başladığı ortaya çıktı.

Oğuzhan Özyakup'un Robin van Persie ile körükte yaşadığı ufak tartışma maç içinde giderek büyüdü. Oğuzhan'ın maç içinde "Sen artık yaşlandın. Futbolu bırak." gibi cümleler kullanmasının da ikili arasındaki gerilimi tırmandırdığı ifade edildi.


Beşiktaş - Fenerbahçe maçı Oğuzhan ile Van Persie arasında tartışma


Beşiktaş - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası maçının ilk yarısında dakikalar 8'i gösteriyorken taç çizgisi kenarında Josef de Souza'nın Oğuzhan'a yaptığı faul sonrası sinirlenen Beşiktaşlı yıldız hakemden bu pozisyon için kart bekledi. 
Bu pozisyondan yaklaşık 1 dakika sonra bu kez orta sahada Van Persie, Gökhan Gönül'ü kolundan tutup çekince hakem Ali Palabıyık siyah beyazlıların lehine faul verdi. Bu faulün ardından Oğuzhan ile Van Persie arasında sözlü diyalog yaşandı. İki futbolcunun tartışması sırasında araya giren Ali Palabıyık'tan uyarı geldi. Futbolcuların ayrı yere dağılmasından sonra tekrar Oğuzhan ile Van Persie'nin yakınlaşması sonrası Hollandalı yıldızın Oğuzhan'ı itmesi sonucu tribünlerden büyük bir uğultu yükseldi. 

HAKEM ALİ PALABIYIK'TAN UYARI!

Derbinin hakemi Ali Palabıyık yaşanan bu pozisyon sonrası hem Van Persie, hem de Oğuzhan'ı bir kez daha uyardı. Beşiktaşlı taraftarlar ise Van Persie'nin, Oğuzhan'ı itmesi sonucu tribünlerden yoğun bir şekilde ıslık sesiyle kart beklentisi içerisinde olduklarını dile getirdiler. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)