comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Persie, Aatif Chahechouhe, Tuncay Şanlı ve Serhat Akın'dan Galatasaray derbisi yorumu

20 Kasım 2016, Pazar 07:39
Van Persie, Aatif Chahechouhe, Tuncay Şanlı ve Serhat Akın'dan Galatasaray derbisi yorumu

Fenerbahçe'nin faal ve eski futbolcuları Galatasaray derbisi öncesinde çarpıcı yorumlarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin yıldızf utbolcuları Volkan Demirel, Robin van Persie ve Aatif Chahechouhe, derbi için için hazırlanan "Maç Günlüğü" kitapçığına önemli açıklamalarda bulundu.
 

Robin Van Persie'den Galatasaray yorumu


"Derbiler her zaman atmosferi farklı karşılaşmalar olmuştur. Galatasaray maçı da bizim için çok önemli bir karşılaşma oalacak. Ben de bugüne kadar kariyerimde hem Hollanda'da, hem de İngiltere'de çok sayıda derbi maçına çıktım. Bu derbi maçlarının önemini biliyorum. Heyecanla beklediğimiz bir maç. Taraftarlarımızın da desteğiyle istediğimiz sonucu almak istiyoruz. Bu akşam da kendi stadımızda derbi olmasının ötesinde ayrı önemi de olan bir karşılaşma tabi kii. Eğer bu maçı kazanırsak bu maçla beraber zorlu bir döneme giriyoruz. Önümüzdeki birkaç maçta ardı ardına galibiyetler almayı başarırsak artık ligin yukarısını kesinlikle yakalamış olacağız. Yukarıda grubu yakalayıp lig yarışının içine daha da fazla dahil olmak istiyoruz. Bu anlamda bizim için ayrıca önemli. Şampiyonluk yarışının dönemlerinde rakiplerimizden birinin önüne geçmek istiyoruz. Son karşılaşmalarda taraftalraımızın desteğinin önemini gördük. Geldiler, stadımızı doldurdular. Onların desteğiyle daha güçlü olduğumuzu gördük. Bu maç ile beraber bundan sonraki karşılaşmalarda hep yanımızda olsunlar. Onların desteğiyle hep birlikte bu işi başaralım. 
 

Aatif Chahechouhe'dan Galatasaray derbisi yorumu


"Bizim için çok büyük bir maç olacak, aynı zamanda benim Fenerbahçe'deki ilk derbi maçım olacak. Kendi sahamızda olacağız. Bizim için güzel bir akşam olacağını umuyorum. Dileğim; her şey bizim için iyi geçer. Amacımız; sadece kazanmak. Son haftalarda oynadığımız futbolu oynarsak -inşallah o formu da göstermek istiyoruz- bu akşam bizim için güzel olacaktır. Bu maçı kazanarak  lig yarışında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bu maçta taraftarlarımızın desteği, bize mutlaka katkı sağlayacaktır. Manchester United maçında bize çok yardımcı oldular; gerçekten destekleriyle çok büyük katkıda bulundular. Umarım; aynı durum Galatasaray maçında da geçerli olur. Tüm taraftarlarımızın bizim arkamızda olacağını, bize yardımcı olma gayreti içerisinde olacaklarını düşünüyorum. Tezahüratlarıyla bizi desteklesinler

SERHAT AKIN:
"Fenerbahçe'yi 7-0 yenmediği sürece 6-0'lık maç unutulmayacaktır."

TUNCAY ŞANLI:
"6-0'lık maçta attığım golün sevincinden Emre Aşık üstüme bastığı halde tepki bile vermedim"


BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!