comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van der Wiel'in sakatlığı soru işareti yarattı

25 Ekim 2016, Salı 12:59
Van der Wiel'in sakatlığı soru işareti yarattı

Fenerbahçe, Van der Wiel'de kronik aşil tendiniti rahatsızlığı olduğu için Konyaspor maçı kadrosunda olmadığını açıkladı. Rahatsızlığının kronik olduğu açıklama sonrası akıllara neden transfer edildi sorusu geldi. Uzmanlar bu rahatsızlığın transfere engel teşkil etmediğini vurguladılar.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'nin Konyaspor'u deplasmanda 1-0 yendiği maç öncesi Hollandalı Van der Wiel'in kadro dışı kaldığı iddia edilmişti. Van der Wiel'le ilgili bu kararın arkasındaysa disiplinsizlik olduğuna vurgu yapılmıştı. 

Fenerbahçe Kulübü, bu iddialar üzerine oyuncunun sakat olduğu için Konyaspor maçına götürülmediğini duyurdu. Fenerbahçe, açıklamasında oyuncunun kronik aşil tendiniti olduğunu duyurdu. 

KRONİK AŞİL TENDİNİTİ TRANSFERE ENGEL DEĞİL

Fenerbahçe'nin bu açıklaması üzerine oyuncu kronik sakatsa neden alındı sorusu geldi. Uzmanlar bu sakatlığın transfere engel olmadığını vurguladılar. 

Çok kullanım sakatlığı olarak bilinen kronik aşil tendiniti futbolcuların yanı sıra özellikle basketbolcular ve voleybolcularda sık sık görülen zıplamaya dayalı bir rahatsızlık türü. Zaman zaman artarak sporcunun oynamasına engel teşkil eden bu sakatlıklığın transfereyse engel teşkil etmediği vurgulandı. Buna örnek olaraksa basketbolcular gösterildi. Çünkü basketbolcuların neredeyse yüzde yetmişinde bu sakatlığın bulunduğuna vurgu yapıldı.

Haber: Aydın CİNGÖZ

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.