comScore

Feyenoord Feyenoord

Van Bronckhorst ve Kuyt'tan Fenerbahçe'ye gözdağı

08 Aralık 2016, Perşembe 17:09
Van Bronckhorst ve Kuyt'tan Fenerbahçe'ye gözdağı

Feyenoord Teknik Direktörü Van Bronckhorst ve kaptanı Dirk Kuyt Fenerbahçe maçı öncesi basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi A grubu son maçında Fenerbahçe'yi ağırlayacak olan Feyenoord gruptan çıkmak için en az 2 farklı kazanmak zorunda. 

Bu maç öncesinde basın toplantısı düzenleyen Feyenoord Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst ve takım kaptanı eski Fenerbahçeli Dirk Kuyt iddialı konuştular...


Dirk Kuyt: "Tek düşüncemiz kazanmak"


İstanbul'daki maçın kendisi için özel olduğunu vurgulayan Kuyt yarın oynanacak maçın da özel olacağını belirtti. "3 sezon forma giydiğim Fenerbahçe'ye karşı heyecanlıyım. Benim Fenerbahçe'ye olan sevgimi herkes biliyor." diyen Kuyt "Türkiye Ligi'nde F.Bahçe'ye başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe'deki çoğu oyuncuyu tanıdığını belirten Kuyt "Van Persie ve Lens formda. Sadece Hollandalılar değil, bütün Fenerbahçe formda. Sadece Manchester'a yenildiler son dönemde" dedi.

Kuyt Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat için de "Dick Advocaat'ın çok iyi bir teknik direktör olduğunu düşünüyorum. Taktik anlamda çok güçlü" ifadelerini kullandı.

Kuyt kendi Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst'un sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili de konuştu ve "Giovanni van Bronckhorst'un sözleşmesinin uzaması oyuncular adına da önemli. Ciddi gelişim sağladı" dedi.


Giovanni van Bronckhorst: "Fenerbahçe'yi 2-0 yeneriz"


Aklımızda sadece yenmek var. 2 farklı galibiyeti kendimize hedef edindik diyen Feyenoord Teknik Direktörü Van Bronckhorst ise "Fenerbahçe mi yoksa Manchester United ile birlikte mi çıkmak isteyecekleri sorusuna, "Fenerbahçe ile mi, yoksa Manchester United ile mi çıkacağımız önemli değil" dedi. 

Sözleşmesinin uzatılmasının kendisine güven verdiğini de belirten genç teknik adam, "Fenerbahçe'nin işi bizden daha kolay olacak." derken "2-0'ı kazanacağımızı düşünüyorum" diyerek skor verdi. 

İlk maç hakkında da konuşan Hollandalı teknik adam, "İlk maçta bazı hatalar yaptık. O zaman bazı oyuncularımız Avrupa Ligi'nde oynayacak seviyede değillerdi. Şu an hazırlar. Bütün oyuncularım fit. Yarın herkesi kullanmayı düşünüyorum" dedi.

Bronckhorst son olarak "Korkumuz yok. Takımıma çok güveniyorum. Rakibimize ve Advocaat'a büyük saygım var" ifadelerini kullandı.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)