comScore

FutbolArena TV

Vagner Love: ''Krallık yarışımız devam ediyor''

09 Mayıs 2017, Salı 19:29

Aytemiz Alanyaspor'un dünyaca ünlü golcüsü Vagner Silva De Souza (Love), bugünkü antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

"KRALLIK YARIŞIMIZ DEVAM EDİYOR"

Konyaspor maçını kazanmanın kendisini çok mutlu olduğunu belirten Love, "Maçı kazandığımız için çok mutluyum. Maç içerisinde attığım 2 gol beni lider konuma getirdi ama sanırım her futbolcu benim söylediğimi söyler. Gol atmanın ötesinde takımımız galip geldiği için mutluyum. Gol krallığındaki yarışımız devam ediyor. Evet şu an lider konuma geldim ama bunda takım arkadaşlarım da etkisi büyük. Gerçekten buradan onlara teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Çok yoğun çalışıyoruz elbette bireysel olarak da takım olarak da. Bireysel olarak çalıştığımız sürece goller atmaya devam edeceğiz. Umarım ben de gollere devam edip gol krallığında lider konumda bitirebilirim" dedi.

"ÇALIŞMALARIMI ALLAH DA GÖRÜYOR"

Alanyaspor'daki ilk 8 maçta gol atamamasının üzerindeki baskıyı arttırıp arttırmadığı, kendisini endişeye sevk edip etmediğinin sorulması üzerine:

"Tabi bu tarz şeyler futbolun içerisinde var ama benim menajerim aynı zamanda da babamın söylediği bir laf vardır. Bunu futbolda hiçbir zaman unutmam; 'Nasıl başladığın değil, nasıl bitirdiğin önemli.' Belki iyi başlayamadık ama şu anki fotoğraf itibariyle iyi bitireceğiz gibi gözüküyor. Umarım bu şekilde devam eder ama ilk hafta atamadığım goller futbolun içerisinde her zaman var. Çok çalışıyorum. Şimdi sahaya en son geldim. Bundan önce içeride ekstra çalışmalarımı Allah da görüyor" yorumunda bulundu.

Türkiye'ye alıştığını ve burada çok mutlu olduğunu dile getiren tecrübeli santrafor, ilk geldiği günle bu gün arasında farklılıklar olduğunu dile getirerek:

"Tabii gerçekten ilk günle büyük bir fark var. Ben geldim, lige adapte olana kadar, takım arkadaşlarıma adapte olana kadar, mevcut kültüre adapte olana kadar belli süre geçiyor elbette. Hatta devre arası gelen arkadaşlarımıza alışana kadar bile belli bir adaptasyon süresine ihtiyacımız var. Şu an onu atlatmış durumdayım. Gerçekten çok iyi hissediyorum, çok da mutluyum burada" dedi.

Aytemiz Alanyaspor Videoları