comScore

Uruguay'ın müthiş ikilisi Luis Suarez ve Edinson Cavani

11 Haziran 2018, Pazartesi 17:22
Uruguay'ın müthiş ikilisi Luis Suarez ve Edinson Cavani

Dünya Kupası'nın başlamasına sayılı günler kala sizlere Dünya Kupası'na damga vurması beklenen yıldız isimleri tanıtıyoruz.

FutbolArena - 2018 Dünya Kupası'nın başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Futbolseverler heyecan içinde ve bu Dünya Kupası'na damga vurması beklenen futbolcuları izlemek istiyorlar. Peki, bu Dünya Kupası'na kimler damga vurur? Adaylardan ikisi şüphesiz Uruguay'ın golcüleri Edinson Cavani ve Luis Suarez.

LUİS SUAREZ & EDİNSON CAVANİ ORTAKLIĞI
Uruguay yıllardan beri dünyanın en iyi 10 santrforu arasında rahatlıkla ismi sayılan iki golcüye birden sahip ancak bu iki ismi yeterince verimli kullanamıyor. Aralarında rol paylaşımı mı, liderlik mücadelesi mi bilinmez bu iki isim takımlarındaki olağanüstü performanslarını Uruguay Milli Takımında beklendiği seviyede veremiyorlar. Bu turnuvada bu iki oyuncunun performansı yine merakla takip edilecek ve Uruguay'ın kaderi bu ikilide olacak. 


Uruguay'ın Dünya Kupası başarıları


İlk Dünya Kupası'nı kazanan ve 1950 Dünya Kupası finalinde Brezilyalılara tarihi bir hüsran yaşayan Uruguay, bu iki şampiyonluğunun yanı sıra 1954, 1970 ve 2010 yıllarında yarı final oynamış bir futbol ülkesi. Son dönemin en iyi santrforlarından ikisini çıkaran Uruguay bu turnuva öncesinde de iddialı. 


Uruguay'ın eleme ve hazırlık maçları


2018 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde Brezilya rakiplerine fark atmış ve sadece bir mağlubiyet ile 18 maçta 41 puan toplayarak Dünya Kupası bileti almıştı. Brezilya'dan sonra ise 2. sırada 31 puanlı Uruguay geldi ve Arjantin, Kolombiya, Peru, Şili gibi ülkelerin önünde Rusya biletini aldılar. Uruguay Mart ayında oynadığı son iki hazırlık maçında da Çekya'yı 2-0 ve Galler'i de 1-0 yenerek rakiplerine gözdağı verdi.

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!