comScore

Uruguay'da Hakemler Birliği tehdit altında! Tüm maçlar ertelendi

01 Aralık 2019, Pazar 00:52
Uruguay'da Hakemler Birliği tehdit altında! Tüm maçlar ertelendi

Uruguay'da geçen hafta Penarol ile Nacional arasında oynanan liderlik maçındaki hakem kararları liglerde son hafta maçlarının ertelenmesine sebep oldu. 

FutbolArena Dış Haberler - Hakem kararları Türkiye dışında dünyanın dört bir yanında gündem olmaya devam ediyor. Uruguay'da ise geçtiğimiz hafta şampiyonluğa oynayan iki takımın Defensor-Nacional maçındaki hakem kararı maçların iptal edilmesine neden oldu. 

Şampiyonluk mücadelesi veren Penarol ile Nacional arasında oynanan maç 1-1 devam ederken, Nacional taraftarları ceza sahası içinde formadan çekilme pozisyonuna penaltı kararı verilmemesi üzerine büyük tepki gösterdi. 
Nacional maçı 2-1 kaybederken, son hafta öncesi iki takım da 31 puana geldi ve Penarol takımı averajla liderlik koltuğuna oturdu. Nacional'in sezonu lider tamamlaması halinde Penarol ile final play-off'u oynayacaklar. Son haftayı Penarol lider kapatırsa, Penarol Uruguay şampiyonu olacakHAKEMLER BİRLİĞİNE TEHDİT
Nacional taraftarları, Defensor maçındaki hakem hatalarını protesto ederek Hakemler Birliği Başkanı'nın evine saldırı düzenledi. Nacional taraftarlarının "Ölüm" yazılı duvar yazısıyla Hakemler Birliği Başkanını tehdit etmesi üzerine Federasyon, bu hafta oynanacak maçları erteleme kararı aldı. 
Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)