comScore

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler tatil mi? Üniversite Bahar Dönemi ne zaman başlayacak?

26 Mart 2020, Perşembe 13:16
Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler tatil mi? Üniversite Bahar Dönemi ne zaman başlayacak?

Üniversiteler ne zaman açılacak, Üniversiteler ertelendi mi, Üniversiteler bahar dönemi ne zaman başlıyor gibi aramaların yanıtları belli oldu. YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerin ne zaman açılacağı yönünde açıklama yaptı.

Üniversiteler ne zaman açılıyor, Üniversiteler dersler ne zaman başlayacak, Üniversiteler tatil mi, Üniversiteler tatil süresi uzadı mı, Üniversiteler de tatil olacak mı, Üniversiteler bahar dönemi ne zaman başlayacak, Üniversiteler ne zaman açılıyor gibi aramaların yanıtları belli oldu. Türkiye'de yayılmaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle okulların nisan ayı sonuna kadar ertelendiği açıklanmıştı. YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversiteler hakkında da açıklamalarda bulundu.
 

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Üniversiteler Bahar Dönemi ertelendi mi? 


Koronavirüs salgını nedeniyle 3 hafta ara verilen okullar, 30 Nisan tarihine kadar ertelenmişti. MEB Başkanı Ziya Selçuk, okulların 30 Nisan'a kadar ertelendiğini ve eğitimi dijital ortamda devam edeceğini duyurmuştu. Bugün de YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversiteler hakkında açıklama yaptı. Yekta Saraç, üniversiteler için bahar döneminin yaz aylarına ertelendiğini açıkladı. Üniversitelerde Bahar Dönemi uzaktan eğitim yöntemiyle devam edecek.
 

Okullar kaç hafta tatil? Okullar açılacak mı?


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "30 Nisan tarihine kadar okulların tatil olmasına ve uzaktan eğitimin devam etmesine karar verdik." açıklamasında bulundu.

ÜNİVERSİTELER ERTELENDİ Mİ? TIKLA

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)