comScore

Manchester United Manchester United

United'dan tarihin en kötü istatistiği

18 Ekim 2016, Salı 13:22
United'dan tarihin en kötü istatistiği

Manchester United, Liverpool maçında topla oynama istatistiğinin tutulmaya başlandığı 2003'ten beri en düşük yüzdeyle oynadı.

FutbolArena – İngiltere Premier Lig'de haftanın kapanış mücadelesinde Liverpool ile Manchester United sahadan 0-0'lık beraberlikle ayrıldılar.

Jose Mourinho'nun takımı Manchester United 90 dakika boyunca kapalı bir savunma anlayışıyla oynadı. Liverpool'un oyuna hükmettiği maçın sonunda ortaya çıkan istatistikler de oldukça dikkat çekiciydi. Manchester United maçı sadece yüzde 35'lik topla oynama oranıyla tamamladı. Liverpool ise yüzde 65'lik topa sahip olma oranına sahipti.

İngiltere Premier Lig'de topla oynama istatistikleri 2003 yılında tutulmaya başlandı. 2003'ten beri Manchester United'ın topla en az oynadığı maç yüzde 35'le dünkü Liverpool maçı oldu. Öncesinde en düşük rakam Ocak 2014'te Swansea'ye karşı yüzde 38.5 ile oynadıkları maçtı. Manchester United'ın geçtiğimiz ay Manchester City ile oynadığı maçtaki yüzde 39.9'luk topla oynama oranı da United tarihinin en düşük 7. rakamı olarak kayıtlara geçti. Bu durum Manchester United'ın rakibi olan takımları tutanlar tarafından "Mourinho yine otobüsü park etti" şeklinde yorumlara sebep oldu.

2003'ten bu yana Manchester United'ın topla oynama oranlarında en düşük yüzdeye sahip olduğu 10 maçın 6'sının Alex Ferguson'un emekliye ayrılmasından sonra gerçekleşmesi de dikkat çekti. Ferguson, Mayıs 2013'te görevi bırakmıştı.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.