comScore

FutbolArena TV

Ünal Karaman, gazetecilere sert çıktı!

20 Eylül 2019, Cuma 01:42

UEFA Avrupa Ligi'nde Trabzonspor gruptaki ilk maçında deplasmanda Getafe ile kaşı karşıya geldi. Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi'nde İspanyol ekibi Getafe'ye 1-0 mağlup oldu. Teknik direktör Ünal Karaman karşılaşmanın ardından toplantısında açıklamalar yaptı.

"Bir takımı oluşturan değişik karakterde oyuncular vardır, herkes kendi işini yapar, ortaya da bir takım çıkar. Siz 3 oyuncunuzu kaybedince tabii ki bazı şeyler değişecek."

"Belli bir oyun karakterine sahip oyuncuyu, 3-5 hafta çalışmayla başka bir karaktere büründüremezsiniz. Maalesef hücum hattımızdaki eksiklerimiz hücum çeşitliliğini azaltıyor."

"Bundan sonrası için fazla bir seçeneğimiz yok açıkçası. Bir oyuncunun hızı yoksa, ona 1 aylık antrenmanla hız veremezsiniz. Belki sıkıcı bir oyun oynayacağız ama sonuç almaya gayret göstereceğiz."

"Hız, bir futbolcunun silahıdır. Abdülkadir ve Ekuban gibi bir anda hızlanacak bir oyuncumuz yok. Arzu ettiğimiz driblingler olmayınca daha çok gidip gelen bir oyun oluyor. Bu şekilde devreye kadar gitmeye çalışacağız."

Trabzonspor Videoları