comScore

FutbolArena TV

Ümit Özat'tan FutbolArena'ya Gündem Yaratacak Açıklamalar! 3 Temmuz Süreci Ve Aziz Yıldırım Sözleri

06 Mayıs 2020, Çarşamba 00:43

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve teknik direktör Ümit Özat, FutbolArena TV'de Aydın Cingöz ile Gündem programına açıklamalarda bulundu.

"KÜME DÜŞME KALDIRILSIN İSTEKLERİ DOĞRU DEĞİL""Ne zaman tam anlamıyla bu virüsten kurtulursak ligler o zaman oynanıp, bitirilmeli. Ağustos bile olsa kaldığı yerden devam etmeli. Sıkıştırılmış bir fikstür ile bu olur. Ona göre bir kadro planlaması ve transfer dönemi yapılır. 8 maç kala ligden düşme kalksın demek doğru değil. O zaman bu senenin cezasını çekmemiş oluyorsun. Okan Buruk, Rıza Çalımbay ve Hüseyin Çimşir'in Süper Lig'de şampiyonluğu yok. Bu aşamada ligin iptal edilmesini de kimse kabul etmez. Bir mutabakat sağlanması lazım."

"BENİM FENERBAHÇE YÖNETİMİYLE DİYALOĞUM YOK"

"Fenerbahçe teknik direktörlüğü hakkında açıklama yapmak istemiyorum. Benim mevcut yönetimle bu tarz bir ilişkim yok. Geçmiş yönetimde Aziz Yıldırım ile de bu kadar yakın değildim. İnsanlar koltuktayken dalkavukluk yapan biri değilim. Biz Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz sürecinde yakınlaştık. Zaman zaman kırgınlık olmuştu ama o benim her zaman abimdi. Aziz Yıldırım benim babam gibidir. Bazı dalkavuklar yalakalık olarak değerlendiriyor. Her zaman dostluğumu sürdüreceğim. Şu anki yönetimle benim bir diyaloğum yok. Bir hasetim de yok. İnsanlar bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar."

"AZİZ YILDIRIM İLE 3 TEMMUZDAN SONRA MÜCADELEYİ BERABER VERDİK"

"Sanki Aziz Yıldırım başkan adayı, ben de onun peşinden ayrılmıyorum gibi bir algı yaratılıyor. Ben öyle olsaydı antenör olduğumda peşinden ayrılmazdım. Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz'dan sonra belli bir kavgayı, mücadeleyi beraber verdik. Paralel yapıyla mücadele eden ilk futbolcu benim, başkan olarak da Aziz Yıldırım'dır. Biz 2000 yılından beri mücadele ediyoruz. Fenerbahçe ve ülkemiz için yaptık. Neler çektiğimi ben bilirim, kimlerin yaptığını da biliyorum, aptal değilim. Evet ölene kadar da Aziz Yıldırımcıyım. 2002-2003 yıllarında buna müsait  bir yapılanma vardı. İsimleri ben veremem. İsimleri o dönem Aziz Yıldırım'a vermiştim. Lyon maçı sabahı kahvaltıda, böyle bir tehlike olduğunu, bu tehlike ile başa çıkılması gerektiğini söylemiştim."

Fenerbahçe Videoları