comScore

Ümit Özat'tan Arda Turan'a cevap! 'Ne cesareti?

06 Ekim 2017, Cuma 20:29
Ümit Özat'tan Arda Turan'a cevap! 'Ne cesareti?

Türkiye - İzlanda maçı öncesi basın toplantısında Lucescu'nun böyle bir durumda göreve gelmesini cesaret olarak yorumlayan Arda Turan'a, Ümit Özat'tan yanıt geldi. 

FutbolArena - Türkiye - İzlanda maçı öncesi basın toplantısında Lucescu'nun zor bir durumda milli takıma gelmesini cesaret olarak yorumlayan Arda Turan'a Ümit Özat'tan cevap geldi. NTV Spor'da maç öncesinde konuşan Ümit Özat, Arda Turan'a katılmadığını söyledi. 


Ümit Özat'tan Arda Turan ve Lucescu açıklaması


Türkiye - İzlanda maçı öncesi NTV Spor'da konuşan Ümit Özat, Arda Turan'ın basın toplantısında Lucescu hakkındaki sözlerine yanıt verdi. 

ARDA TURAN NE DEMİŞTİ?
Ukrayna maçından sonra Hırvatistan'ı yenebilmek büyük bir olaydı. Hocamızın mantalitesini anlamak için zaman gerekiyor. Farklı bir heyecan. Şimdi bir heyecanımız ve sonuna kadar getirdik. Önce İzlanda, sonra Finlandiya. Her şeyi deneyeceğiz. Çok heyecanlıyız. Ben de Lucescu'ya teşekkür etmek istiyorum. Böyle bir durumda bu görevi kabul etmek cesaret isterdi. 

ÜMİT ÖZAT: "3 BÜYÜKLERİ ÇALIŞTIRMAK DAHA FAZLA CESARET İSTER"

Ümit Özat ise yaptığı açıklamada, "Bu devirde kim milli takım antrenörlüğünü kabul etmez ki? Bu nimet ya. Ölen kalan bir şey değil ki. Bunun cesurlukla alakası yok. Arda neyi ifade etti bilmiyorum. Kime teklif etseler gelirdi milli takıma. Mourinho ve Ancelotti gelmem der. İşin aslı Şenol hoca da gelirdi. İki takımı çalıştırmayı sağlıklı olarak görse Şenol hoca da gelirdi. Türkiye'de Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe'yi çalıştırmak, milli takımı çalıştırmaktan daha cesaret isteyen bir şey. Lucescu gelmiş zaten 70 yaşına. Teklif de geldi. Kendisine göre bir ekip kurdu. Reddedilecek bir görev değil yani." ifadelerini kullandı. 

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)