comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ülke puanında kötü hafta

11 Aralık 2015, Cuma 01:42
Ülke puanında kötü hafta

Temsilcilerimizin galibiyetsiz kapattığı haftada ülke puanı açısından kötü bir günü geride bıraktık.

FutbolArena Detay – Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray evinde Astana ile berabere kalarak grubu 3. sırada bitirdi ve Avrupa Ligi bileti aldı.

Avrupa Ligi'nde ise Beşiktaş deplasmanda Sporting Lizbon'a mağlup olarak elenirken, Fenerbahçe ise evinde Celtic ile berabere kalarak turu geçebildi.
 
Üç temsilcimizin de galibiyet alamadığı bu haftanın sonunda ülke puanınıdaki çıkışımız son bulmuş oldu. Hollanda'nın 4 temsilcisinden sadece PSV yoluna devam ediyor ama onlar da Şampiyonlar Ligi gibi puanı yüksek bir turnuvada kazanarak üst tura çıktığı için Hollanda aramızdaki farkı açtı.
Portakallar arayı açıyor

Portakallar, 33.563 olan puanını 35.229'a yükseltti. Türkiye'nin puanı 33.000'den 33.400'e çıktı. 12. sıradaki İsviçre ise 32.375'ten 32.975 puana yükseldi ve aramızdaki farkı azalttı. Avrupa kupalarında kalan turlarda Hollanda 1, Türkiye ve Çek Cumhuriyeti ise 2'şer temsilciyle yollarına devam edecekler.
 
Ülke sıralamasında ilk 12'de yer almak çok önemli. Çünkü ilk 12'deki takımların lig şampiyonu, Devler Ligi'nde grup turundan başlıyor. Kupa şampiyonu da Avrupa Ligi'ne gruplardan dahil oluyor. Bir başka deyişle Türkiye'nin 13. sıraya düşmesi halinde lig şampiyonu bile Devler Ligi gruplarına kalmak için en az iki ön eleme turu oynamak zorunda kalacak.  

Haber: Rıdvan Aksu

 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.