comScore

Ukraynalı menajerden flaş sözler: "Türkiye'de ödenen paralar inanılmaz."

27 Kasım 2017, Pazartesi 21:02
Ukraynalı menajerden flaş sözler:

Ukraynalı menajer Türk futbolunda kulüplerin çok yüksek maaş ödediğini ve bunun büyük bir tehlike olduğunu söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Türk kulüplerinin son yıllarda yaşadığı ekonomik zorluklar üzerine Ukraynalı menajer Alexander Pankov oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ukraynalı menajer Türkiye'de vasat kulüplerin bile futbolculara çok yüksek maaş ödediğini ve bu durumun önümüzdeki yıllar için büyük bir tehlike olduğunu söyledi. 


Türkiye'de futbolculara ödenen maaşlar


Ukrayna basınına konuşan menajer Alexander Pankov, "Türkiye'de futbolculara büyük paralar ödeniyor. Eskiden Ukrayna'da da böyleydi fakat iç savaş sonrasında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle maaşlarda indirimlere gidildi. Türkiye'nin de maaş konusuna dikkat etmesi lazım." diye konuştu. 

Bu konuda Avrupa'daki diğer ülkelerden örnekler veren Alexander Pankov, "Çek Cumhuriyet, Polonya ve Avusturya gibi ülkelerde futbolcuların aylık maaşı ortalama 6-7 bin euro. Yunanistan da keza öyle. Bu en fazla 10 bin euro'ya çıkıyor. Ancak Türkiye'de böyle değil. Türkiye'de vasat bir futbol kulübü bile ayda 40-50 bin euro para ödüyor." ifadelerini kullandı. 
"BÖYLE GİDERSE FUTBOL ÇÖKER"

Futbolun dünyada ve Avrupa'da değiştiğini, kulüplerin ekonomik durumlarına dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Pankov, "Türkiye'nin maaş konusunda indirime gitmesi şart. Yoksa Ukrayna'nın durumuna düşebilir." ifadelerini kullandı. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)