comScore

Ukraynalı kaleci Rusya'yı destekledi ve kulüpten kovuldu

07 Temmuz 2018, Cumartesi 17:17
Ukraynalı kaleci Rusya'yı destekledi ve kulüpten kovuldu

Ukrayna Ligi takımlarından Karpaty Lviv'in kalecisi Mikhail Gotra, Dünya Kupası çeyrek final turunda oynanacak olan Rusya - Hırvatistan maçı öncesi Rusya'ya başarılar dileğinde bulunan br mesaj paylaştıktan sonra kulüpten kovuldu. 

FutbolArena Dış Haberler - Ukrayna'da Karpaty Lviv'in kalecisi Mikhail Gotra kendisine ait instagram hesabından Dünya Kupası'nda Rusya'ya başarılar dileğinde bulunarak, Rusya'yı destekleyen bir paylaşım yaptıktan sonra büyük tepki gördü ve kulüp tarafından sözleşmesi fesh edildi. 

KULÜP SÖZLEŞMESİNİ FESH ETTİ
Ukrayna Ligi takımlarından Karpaty Lviv'e transfer olan Mikhail Gotra kendisine ait instagram hesabından Dünya Kupası çeyrek finalinde oynanacak Rusya - Hırvatistan maçı öncesi Rusya'yı destekleyen bir mesaj paylaşınca hem Ukrayna, hem de Rusya'da bu haber büyük yankı uyandırdı. Karpaty Lviv kulübü ise Mikhail Gotra'nın bu sebepten ötürü sözleşmesini fesh etti. 

Kaleci Mikhail Gotra yaşanan bu olayın ardından yaptığı açıklamada, "Her zaman siyasetten uzak durdum. Ancak duygusal bir eylemin sadece ülkemizde değil, komşu ülkelerde de yankı uyandıracak haber olacağını düşünemedim. Ben her zaman gururlu bir Ukraynalı olacağım. Ukrayna futboluna ve geleneklerine her zaman sadık kaldım, her zaman da sadık kalacağım." ifadelerini kullandı. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!