comScore

Ukraynalı menajer, Türk futbolunu topa tuttu

12 Ocak 2017, Perşembe 18:58
Ukraynalı menajer, Türk futbolunu topa tuttu

Ukraynalı menajer Alexander Pankov, Türk futbolu için ağır sözlerde bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Türk futbolunun son dönemde Ukraynalı oyunculara yönelik yaptığı transferlerle ilgili sorulan soruya farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Alexander Pankov şöyle konuştu;

'TÜRKİYE'YE GİTMELERİNİ ÖNERMİYORUM'
‘'Bizim futbolcular Türkiye'ye para ihtiyaçlarını karşılamak için gidiyorlar. Bizden gidenlere bir bakalım mı? Milevsky ve Boyko şuanda neredeler? Her ikisi de düştü. Orası farklı, Müslüman bir ülke. Şimdi de politik problemlerle gündemdeler. Bizim oyuncularımız açısından yüksek maaş, düşük vergi, kulüplerin diğer hediyeler anlamında cazip ama ödemeler günü gününe yapılmıyor. Kısacası Türk kulüpleriyle çalışmayı istemeyen bir menajerim. Hatta hiçbir futbolcunun oraya gitmesini de önermiyorum'' dedi.

ŞOTA ÖRNEĞİ

Sözlerini sürdüren Pankov; ‘'En basit örnek, Şota Trabzonspor'a büyük bir coşkuyla teknik direktör olarak geldi, kısa sürede hem de borçları ödenmeden gönderildi. Karabükspor'a gitmeden önce Seleznyov, Yunanistan'da 400-500 bin Euro kazanacaktı, Türkiye'de yaklaşık 1.5 milyon Euro seviyesinde para alacak. Türkiye'nin düşüncesi ile Avrupa arasında büyük farklar var. Türkiye'de siyaset, ekonomi ve bankacılık üzerine kurulu bir düzen var'' diyerek sözlerini tamamladı.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)