comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ukraynalı gazeteci: 'Türkler transfer döneminde görmemiş gibi saldırıyor'

11 Ocak 2017, Çarşamba 01:02
Ukraynalı gazeteci: 'Türkler transfer döneminde görmemiş gibi saldırıyor'

Ukrayanlı gazeteci Vyacheslav Zahovaylo transfer döneminde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Ukraynalı futbolculara olan ilgisi hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Ara transfer döneminde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın özellikle Ukrayna cephesindeki futbolculara yönelmesinin ardından spor yorumcusu Vyacheslav Zahovaylo çarpıcı yorumlarda bulundu.

Fenerbahçe'nin Karavaev'i kiralaması ve Beşiktaş'ın Sobol transferinde son aşamaya gelmesinin ardından, yine Dinamo Kiev'in futbolcuları Vida, Sydorchuk ve Khacheridi'nin Galatasaray ile Fenerbahçe anılması hakkında konuşan Vyacheslav Zahovaylo şu sözleri sarfetti. 
"UKRAYNALI OYUNCULARIN TÜRKİYE'Yİ SEÇMESİ MANTIKLI."

"Ukraynalı futbolculara bu sezon Türkiye'den rağbet var. Bence onların Türk takımlarını seçmesi mantıklı. Çünkü Ukrayna'da Shakhtar ve Dinamo Kiev dışında düzgün maaş ödeyen kulüp yok. Türkiye'de ise nadir durumlar dışında maaşlar düzenli ödeniyor. Tüm kulüpler televziyon gelirlerinden önemli para alıyor."

"TÜRKLER GÖRMEMİŞ GİBİ SALDIRIYOR."

Vyacheslav Zahovaylo, Türk takımlarının transfer döneminde görmemiş gibi oyunculara saldırdığını da belirterek, "Herhalde tüm oyuncuları almak istiyorlar. Her transfer dönemi vasat ve fazla futbolcu topluluğu oluyor ülkede. Türkler transfer döneminde görmemiş gibi oyunculara saldırıyor." diye konuştu. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)