comScore

Ukrayna'da kaleci krizi! 45 yaşındaki Shovkovskiy kadroda (Fransa-Ukrayna hangi kanalda?)

07 Ekim 2020, Çarşamba 18:37
Ukrayna'da kaleci krizi! 45 yaşındaki Shovkovskiy kadroda (Fransa-Ukrayna hangi kanalda?)

Hazırlık maçında Fransa ile karşılaşacak olan Ukrayna'da üç kalecinin Covid-19 testi pozitif çıktı. 45 yaşındaki yardımcı antrenör ve eski kaleci Shovkovskiy, kadroda. 

FutbolArena Dış Haberler - Fransa ile Ukrayna arasında oynanacak olan hazırlık maçı öncesinde Ukrayna'nın 3 kalecisi Covid-19'a yakalanınca teknik direktör Shevchenko'nun 45 yaşındaki yardımcısı eski kaleci Shovkovskiy kadroya alındı. 

Ukrayna Milli Takımı'nda Pyatov, Lunin ve Pankiv'in Covid-19 testleri pozitif çıktığı için kadrodan çıkarıldılar. Teknik Direktör Shevchenko'nun açıkladığı kadroda bulunan iki kaleciden biri Bushchan, daha önce hiç A Milli takım forması giymedi. Yedek kaleci ise 45 yaşındaki Shovkovskiy. 
45 YAŞINDAKİ ESKİ KALECİ: "UMARIM BANA GEREK KALMAZ"

Shovkovskiy yaptığı açıklamada, ""Bu durum sansasyonel göründüğünü söylemek istiyorum. Zor bir durum. Komik de görünebilir. 3 kalecimizin Covid-19 testleri pozitif çıktı ve böyle bir karar almak zorunda kaldık. Şu anda yaşım 45 ve fiziksel formummu korumaya çalışıyorum. Umarım Bushchan'dan bana sıra gelmez ve sahaya çıkmak zorunda kalmam. Futbolu bırakalı birkaç yıl oldu. 2018'de sağ elimden ameliyat oldum ve daha sonra hiç eldiven takmadım."  ifadelerini kullandı. 

Fransa ile Ukrayna arasında oynanacak olan müsabaka saat 22:00'da başlayacak. Müsabakayı S Sport naklen yayınlayacak. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)