comScore

Uğur Dündar'dan sürpriz karar! Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını

09 Haziran 2019, Pazar 09:29
Uğur Dündar'dan sürpriz karar! Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını

Uğur Dündar kimdir, kaç yaşında? Uğur Dündar ülkenin beklediği canlı yayın oturumu için kararını sosyal medyadan açıkladı. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tartışması için moderatörlükte adı geçen Uğur Dündar kararını verdi. Uğur Dündar, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınını yönetecek mi?

Uğur Dündar, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu oturumuyla ilgili moderatörlük teklifine yanıtını verdi. Binali Yıldırım'ın önerisiyle gündeme gelen Uğur Dündar, ilk etapta olumlu yaklaştığı canlı yayın oturumuyla ilgili dün gece sosyal medya hesabından sürpriz bir paylaşım yaptı. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu programının sunucusu, Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayınının sunucusu Uğur Dündar mı sorularının yanıtları merak ediliyor. Uğur Dündar kimdir, Uğur Dündar kaç yaşında, Uğur Dündar hayatı gibi merak edilen konuların yanıtlarını haberimizde hazırladık. 
 

Uğur Dündar'ın Binali Yıldırım - Ekrem İmamoğlu canlı yayın oturumu paylaşımı


Sosyal medyadan paylaşım yapan Uğur Dündar konuyla ilgili, "Tarihi 31 Mart seçimleri öncesinde, Sn.B.Yıldırım ve Sn.E. İmamoğlu'nun katılacağı açık oturumun moderatörlüğü için her iki adayın da ismim üzerinde uzlaşmaları, onurla sürdürdüğüm 50 yıllık meslek hayatımın manevi madalyalarından biri olmuştur. Halkımızın yıllardır Türkiye'nin en güvenilir ismi olarak tarafıma gösterdiği güvenin, siyasi kutuplaşmanın zirveye çıktığı bu dönemde ve böyle önemli bir konuda her iki aday tarafından paylaşıyor olması son derece anlamlı ve değerlidir. Her iki adaya da teşekkür ediyorum.Kendime ve toplumuma karşı duyduğum sorumlulun bilinciyle, bu açık oturumda adaletin terazisini milim saptırmayacağıma ve geçmiştekilerde olduğu gibi, her iki tarafın da yayın sonrasında teşekkürleriyle karşılaşacağıma en ufak şüphem yoktur. Bunlarla birlikte... Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum." dedi.
 

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayını ne zaman olacak? 


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ile canlı yayında tartışacak. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınının tarihi ve kanalı merak ediliyordu. Cumhur İttifakı'nın adyaı Binali Yıldırım geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu ile tartışmaya çıkmaya hazır olduğunu açıklamıştı. Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu da canlı yayına çıkmak istediği dile getirmişti. Son yapılan açıklamalara göre Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın tatışması kesinleşti. Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayınının ne zaman olacağı 10 Haziran Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.
 

Uğur Dündar kimdir, kaç yaşında? Uğur Dündar nereli? Uğur Dündar hayatı wikipedia


Dündar, 28 Ağustos 1943'te İstanbul'un Silivri ilçesine bağlı Akören köyünde doğdu.[2][3] Lise öğrenimini Vefa Lisesi'de tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu.

Yasemin Baradan Dündar ile evlendi ve 3 çocuğu oldu.

970 yılında TRT tarafından açılan bir sınavı kazandı ve televizyon yapımcısı olarak çalışmaya başladı ve Resmî Gazete yazarı oldu. Aynı yıl içinde Birleşik Krallık'ta BBC'nin "Televizyonda Yapım-Yönetim" kursuna katıldı. Türkiye'ye döndükten sonra TRT'de yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak değişik televizyon programlarına imza attı.

TRT'de 19 yılı aşkın süreyle çalıştı. 1986 yılında Hürriyet yazarı olan Uğur Dündar, Türkiye'de araştırmacı televizyon gazeteciliğini başlatan kişidir.

1992 yılında Show TV'ye geçen Uğur Dündar, 1994 yılında Hürriyet, Aydın Doğan'a satılmasından sonra 1995'te Show TV'ye veda edip Kanal D'ye geçti. 2000 yılında Show TV'ye geri dönüp Star TV'ye geçti. Star TV'de Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu ve Star TV'ye geçtikten sonra Star yazarı oldu. 2001 yılında ise Kiss TV ve Sabah Gazetesi'nde çalıştı. 2002 yılında atv'ye geçip tekrar Star TV'ye geçerek Star yazarı tekrar oldu. Ardından tekrar Kanal D'ye geçti. 2004 yılında CNN Türk ile ortak yayın yapmıştır.

2008 yılında Uğur Dündar son olarak Star Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü ve ana haber bülteni sundu. 2010 yılında yeniden Hürriyet'e çalıştı.

Bugüne kadar çok sayıda programa imza atan Uğur Dündar haber programı Arena'nın genel yönetmenliğini yaptı. Yıllardır ülkenin gündemini takip eden Arena programıyla çok sayıda ödülün sahibi oldu.

2011 yılında Star TV, Doğuş Grubu'na satıldıktan sonra Star TV'ye veda etti.

Ayrıca İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde "Televizyon Programcılığı" derslerinde lisansüstü hocalık yaptı.

2012 yılında kısa bir süre Milliyet'e geçti. Sonra da arkadaşı Emin Çölaşan tarafından Sözcü'ye geçti. Mart 2013'te başladığı Artı Bir Tv'de kısa bir dönem ana haber bülteni sundu.

Halen Sözcü Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)