comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Uğur Çiftçi, FutbolArena'ya konuştu

16 Eylül 2015, Çarşamba 15:22
Uğur Çiftçi, FutbolArena'ya konuştu

Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında sahasında Beşiktaş'ı misafir edecek Gençlerbirliği'nde başarılı futbolcu Uğur Çiftçi, FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - Uğur Çiftçi hafta sonu karşılaşacakları Beşiktaş maçı değerlendirmesinin yanı sıra eski takım arkadaşı Dusko Tosic'e de göndermelerde bulundu.
 
Gençlerbirlği bu sezona tutuk başladı. Geride kalan 4 haftada 3 puan alabildiniz. Lige henüz ısınamadınız diyebilir miyiz?
 
Geçtiğimiz sezondan ayrılan çok futbolcu arkadaşımız oldu. Katılan arkadaşların uyum sağlaması da biraz zaman aldı. Ama ben yine de oyunsal anlamda kötü olduğumuzu düşünmüyorum. Dolayısıyla puan alamadığımız maçlar sonrası ne kadar iyi oynarsanız oynayın kötü sonuçlar konuşuluyor.
 
Mehmet Özdilek'in gelişiyle takımda hava nasıl?

Mehmet hoca hem kulübü hem de takımdaki bir çok arkadaşı yakından tanıyor. Uyum ile bir sorunumuz olmadı. Biz onu o da bizi tanıyor. İyi çalışıyoruz. Hocamızı mahçup etmek istemiyoruz. Şuanda gayet iyi bir ortamımız var.
 
Hafta sonu Beşiktaş ile zorlu bir maç var. Nasıl hazırlanıyorsunuz? Neler söylersin?
 
"BEŞİKTAŞ'A KARŞI FAVORİ BİZİZ!"
 
Biz maçlara 4 büyükler diye ayrı bakmıyoruz. Bizim için Beşiktaş maçı her maçı gibi kazandığımızda 3 puan alabileceğimiz bir 90 dakika. Şu var tabii ki de 4 büyüklere karşı oynadığınızda medya sizlere daha çok ilgi gösteriyor. Bu da bizim üzerimizde ekstra bir motivasyon sağlıyor. Zihinsel ve taktik anlamda Beşiktaş'a iyi hazırlanıyoruz. Maç sahasımızda ve mutlak favori de biziz.
 
Quaresma 11'de görev alırsa ona karşı oynayacaksın belki de. Neler düşünüyorsunuz?
 
"QUARESMA ÖNEMLİ AMA BİZİM DE ETKİLİ SİLAHLARIMIZ VAR!"
 
"TOSİC BİZİ İYİ BİLİR!"
 
Quaresma çok önemli bir yıldız. Futbolculuğu ve kalitesi tartışılmaz. Ama bizim takım içerisinde de ofansif yönü çok iyi isimler var. Tosic iyi bilir. Tosic, bizim takımdaki yıldızları düşünüyor mu acaba? Bu arada Tosic benim çok iyi arkadaşımdır. Onunla tatlı bir rekabet yaşayacağız.
 
Bu sezon Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray dışında Trabzonspor hatta Anadolu takımlarımızın transferde ciddi adımları oldu. Önemli dünya yıldızları geldi ülkemize. Sen bu konuya nasıl bakıyorsun?
 
"TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNMEZ"
 
Yapılan transferlerle ligimizin kalitesi ortada. Sadece 4 büyükler değil Anadolu takımları da artık kadrolarına önemli yıldızlar katabiliyor. Bence burada en önemli unsur alt yapıdır. Alt yapıdaki yetenekli oyuncuların önünün kapatırsak olmaz. Taşıma su ile değirmen dönmez değil mi?
 
Uğur Çiftçi adını Galatasaray ve Beşiktaş ile sık sık duyduk. Transferin gerçekleşmedi. Uğur Çiftçi'nin hedefleri neler?
 
Benim öncelikli hedefim A Milli Takım'da oynayabilmek. Daha önce bu şansı yakaladım. Orada kalıcı olmayı çok istiyorum. Bunun için de çok çalışıyorum. Daha sonraki hedefim Avrupa'nın önemli liglerinde iyi bir takımda forma giymek. Orada ülkemi iyi şekilde temsil etmek.
 
Türkiye'de beğendiğin isimler kimler? 

Tosic'ten çok şey öğrendim. Bunun yanı sıra Marcelo benim için idöl diyebiliriz.

Röportaj: Ertan Süzgün

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)