comScore

UEFA'nın toplantısı 1 Nisan'da! Ligler ne zaman başlayacak?

30 Mart 2020, Pazartesi 19:32
UEFA'nın toplantısı 1 Nisan'da! Ligler ne zaman başlayacak?

UEFA toplanıyor! Liglerin hangi tarihte başlayacağı, futbolcu sözleşmeleri ve transfer dönemine dair birçok konunun ele alınacağı toplantı 1 Nisan'da gerçekleştirilecek. 

FutbolArena Dış Haberler UEFA, Koronavirüs salgını süresince erlteneen liglerin ne zaman başlayacağı ve bununla birlikte futbolcu sözleşmeleri hakkında kapsamlı bir toplantı gerçekleştirecek. 


Ligler ne zaman başlayacak? Süper Lig ne zaman başlayacak?


1 Nisan'da düzenlenecek olan toplantıya 55 ülkenin federasyon üyesi katılacak ve telekonferans şeklinde gerçekleştirilecek. Toplantıda liglerin ne zaman başlayacağı konusu gündemin ilk maddesi olacak. UEFA üyeleri takvim konusunda olası seçenekleri masaya yatırarak, kulüplerin bu süreçte yaşadığı ekonomik krizden en az hasarla atlatmaları için çözüm yolları arayacak. 

Öte yandan toplantıda sezon sonunda sözleşmeleri biten futbolcular ve transfer dönemine dair konular da ele alınacak. UEFA, özellikle bu süreçte yaşanan maddi kayıptan dolayı birçok kulübün maaş indirime gitmesinden dolayı süreci en az hasarla atlatma konusuna ağırlık verecek. 
Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)