comScore

UEFA'dan yeni açıklama: "Eğer ligler tescil edilirse..."

06 Nisan 2020, Pazartesi 17:54
UEFA'dan yeni açıklama:

Ligler ne zaman başlayacak? Tescil kararı durumunda UEFA herhangi bir yaptırım uygulayacak mı? Ceferin konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Başkanı Ceferin, liglerin oynanmaması durumunda herhangi bir yaptırım olup olmayacağı konusuna dair açıklamalarda bulunurken, şu anda tüm senaryolar üzerinde çalıştıklarını belirtti. 


Ligler ne zaman başlayacak?


UEFA Başkanı Ceferin konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. 

"İYİMSER BAKIYORUM"
Ben iyimserim. İspanya, İtalya'da liglerin tamamlanacağı konusunda iyimserim. Tabi ki hiçbir şeyi garanti edemem, söz vermem. Her şey ülkelerin durumuyla alakalı. Koşulların ne zaman sağlıklı olacağıyla ilgili her şey. İnsan sağlığının tehlikeye atılmadığına kanaat getiridliği gün futbol yeniden başlayacaktır. 

"LİVERPOOL'UN ŞAMPİYONLUĞUNU KAYBETMESİNİ MÜMKÜN GÖRMÜYORUM"

Liverpool'un şampiyonluğu kaybetmesini mümkün görmüyorum. Zaten maçlar tekrar oynanırsa şampiyonlukları neredeyse kesin. Sadece teorik olarak henüz kazanmadılar ama pratikte çok yakın. . Lig oynanmasa bile, şampiyon olarak bir şekilde ilan edileceğini düşünüyorum. Seyircisiz bir statta oynanarak ya da oynanmadan bu şampiyonluk gerçekleşirse hayal kırıklığı yaşanacağını biliyorum ama zamanla neler olacağını göreceğiz. 

"ŞU AN İÇİN YAPTIRIM KARARIMIZ YOK"

Eğer herhangi bir lig oynamama kararı alırsa şu an için yaptırımımız yok. Bu durum üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Bir takım senaryolar üzerinde çalışıyoruz fakat henüz kesin bir karar almadık. Bizim önceliğimiz insan sağlığı ve sonrasında liglerin oynanması yönünde. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)