comScore

UEFA'dan son dakika kararları! Avrupa kupaları

23 Nisan 2020, Perşembe 16:17
UEFA'dan son dakika kararları! Avrupa kupaları

UEFA, 55 ülke federasyonuyla yaptığı toplantı sonrası bir dizi önemli kararlar aldı.

FutbolArena - UEFA, 55 üye ülke federasyonları ile video konferans yoluyla toplantı gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerin ardından bir dizi kararlar alınırken, kulüplere maddi yardım yapılacağı belirtildi. UEFA, 55 federasyona bağlı 676 kulübe toplam 70 milyon Euro ödeme yapılacağını açıkladı.

UEFA'DAN KRİTİK KARARLAR
Bugün yapılan UEFA toplantısı sonrası alınan kritik kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Özellikle kulüplere yapılacak maddi yardımların erkene çekileceği vurgulandı. İşte alınan kararlar:

Avrupa futbol şampiyonası playofflarında yer almayan 39 takıma oyuncu gönderen kulüplere 50 milyon euro
Avrupa futbol şampiyonası playofflarında yer alan 16 takıma oyuncu gönderen kulüplere 17,7 milyon euro ve ardından 2,7 milyon euro

SEZON TAMAMLANAMAZSA AVRUPA KUPALARI İÇİN KRİTER

Yerel liglerin ağustos ayından önce tamamlanması 

Liglerin tamamlanamaması durumunda gelecek sezon Avrupa kupalarına katılacak takımlar için sportif performans kriteri uygulanacak. Yerel federasyonlar, Avrupa kupalarına katılım için mevcut puan durumlarını dikkate alacak.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin yaptığı açıklamada, "Avrupa kulüpleri, milli takım maçlarının başarısı için önemli bir parça. Bu nedenle milli takım için ayırdığımız gelirlerimizin bir bölümü mali sorunlarla uğraşan kulüpler için ayrıldı. Bu bizim görevimiz" dedi.

Son dakika UEFA Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!