comScore

UEFA'dan şike ve yolsuzlukla ilgili toplantı

11 Temmuz 2021, Pazar 19:35
UEFA'dan şike ve yolsuzlukla ilgili toplantı

UEFA, şike ve yolsuzlukla mücadele için harekete geçti. Avrupa Şampiyonası öncesindeki toplantıda bu konu görüşüldü ve UEFA tarafından konu hakkında bilgi verildi. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA, 2020 Avrupa Şampiyonası finali öncesinde bir toplantı yaptı ve toplantının ana konu başlıkları arasında ilk sırada şike ve yolsuzlukla mücadele geliyor. 

UEFA İcra Komtesi, şike ve yolsuzlukla mücadele için yatırım kaynaklarını arttırıp, bu alandaki uzman soruşturmacı ve araştırmacı birimini geliştirmek için harekete geçti. 
Özellikle son dönemde Sırbistan ve Letonya gibi ülkelerde yolsuzluğun artmasından dolayı basında çıkan iddialar, yolsuzluk temizlenene kadar bu ülkelerin kulüplerinin UEFA'nın organizasyonlara alınmayacağı yönündeydi. UEFA Basın Bürosu tarafından toplantının detaylarıyla ilgili olarak, şike ve yolsuzlukla mücadelede için aynı zamanda yeni teknolojik araçların gelişimi dışında istihbarat ağının güçlendirilmesi gibi stratejiler aktarıldı. 

Geçtiğimiz ay Letonya'nın Ventspils kulübü rüşvet ve yolsuzluk suçlaması nedeniyle 2028 yılına kadar Avrupa kupalarından men edilmişti. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"