comScore

UEFA'dan federasyonlara esneme! 'Acele etmeyin!'

14 Mayıs 2020, Perşembe 18:01
UEFA'dan federasyonlara esneme! 'Acele etmeyin!'

UEFA, federasyonlara daha önce 25 Mayıs'a kadar liglerin gidişatı konusunda karar bildirimlerini isterken, son gelişmelerin ardından bu zorunluluğun ortadan kalkması gündemde. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA daha önce ülkelerin federasyon başkanları ve üyeleriyle yaptığı video konferans toplantısında 25 Mayıs'a kadar liglerin başlama konusunda tarih, sağlık protokolü ve belli bir plan talep etmişti. Ancak son gelişmelerin ardından sürenin esnetilmesi gündemde. 

ESPN'in haberine göre UEFA daha önce federasyonlardan 25 Mayıs'a kadar liglerin geleceği konusunda federasyonlardan ayrıntılı bir rapor talep ederken, bu raporun içinde tarih, sağlık protokolü vb. hazırlık çalışmalarını istedi. Birçok kulüpte koronavirüs testlerinin pozitif çıkması üzerine UEFA, 25 Mayıs'a kadar ağırlığını salgına karşı gelişmelerin takibine verdi ve futbol federasyonlara bildirdiği 25 Mayıs'a kadar tarih verme zorunluluğunu rafa kaldırmayı planlıyor. 
UEFA'nın bunu resmi açıklamaası halinde federasyonların 25 Mayıs'a kadar tarih ve plan konusunda ayrıntılı plan bildirme zorunluluğu bulunmayacak. Ancak devlet onayıyla karar alan federasyonlar 25 Mayıs veya öncesinde UEFA'ya rapor bildirebilecek. 
 

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman oynanacak?


İngiliz Mirror Gazetesi'nde yer alan habere göre UEFA'nın bugün 55 üye ülke federasyonlarıyla yapılacak toplantıda Avrupa kupalarıyla ilgili fikirlerini de sunması bekleniyor. UEFA, tüm yerel liglerin 27 Mayıs'a kadar kesin fikstürlerini belirlemesini isteyecek. Buna göre planlanan takvimde Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının zamanları da netleşecek.


Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"