comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

UEFA'dan Alper Potuk ve Volkan Şen'e ağır ceza - Fenerbahçe Haberleri

24 Mayıs 2016, Salı 19:06
UEFA'dan Alper Potuk ve Volkan Şen'e ağır ceza - Fenerbahçe Haberleri

UEFA, Braga maçında kırmızı kart gören Alper Potuk'a 3 maç, hakem Ivan Bebek'i iten Volkan Şen'e ise 31 Aralık 2016'ya kadar ceza verdi. FutbolArena, Volkan Şen'in cezası hakkında detaylara ulaştı.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'nin Braga'ya 4-1 yenildiği UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş karşılaşmasında kırmızı kart gören Alper Potuk ve hakeme fiziki müdahalede bulunan Volkan Şen'in cezaları açıklandı.
 

Alper Potuk ve Volkan Şen neden ceza aldı?


UEFA, Braga maçında kırmızı kart gören Alper Potuk'a 3 maç, hakem Ivan Bebek'i iten Volkan Şen'e 31 Aralık 2016'ya kadar ceza verdi. Rakibine sert müdahale nedeniyle direkt kırmızı kart ile cezalandırılan Alper Potuk, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi eleme turlarındaki muhtemel 3 maçını kaçırmış olacak.

UEFA öte yandan teknik adam Vitor Pereira'nın 1 UEFA karşılaşmasında yer almamasına ve Fenerbahçe'nin 15 bin Euro para cezasına çarptırılmasına karar verdi.
 

Volkan Şen kaç maç ceza aldı?


Uzatma dakikalarında hakem İvan Bebek'i itmesi nedeniyle ikinci sarı karttan kırmızı kart gören Volkan Şen ise Fenerbahçe'nin Avrupa'da 31 Aralık 2016'ya kadar oynanacağı muhtemel 10 maçta takımını yalnız bırakacak. 
Fenerbahçe ön elemeleri geçer, Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalırsa, Volkan Şen bu etapların hiçbirinde forma giyemeyecek.
 

Volkan Şen, EURO 2016'da oynayabilecek mi?


UEFA Disiplin prosedürüne göre, hakemlere karşı yapılan ciddi saldırılarda ceza tüm müsabakaları kapsayacak şekilde genişleyebilmesi Volkan Şen için tehlike oluşturuyor. UEFA, Volkan Şen'in davranışını bu şekilde yorumlarsa başarılı oyuncu Euro 2016'yı kaçıracak.
 

TFF'den Volkan Şen açıklaması


Konuyla ilgili ulaştığımız bir federasyon yetkilisi yaptığı yorumda "Eğer ki bu ceza milli takımı da kapsasaydı bize de eş zamanlı yazı gelirdi. Bu cezanın milli maçlarda geçerli olduğunu sanmıyoruz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan FutbolArena'nın ulaştığı bir Fenerbahçe yetkilisi "UEFA'nın gönderdiği yazıyı bire bir çevirdik." açıklamasını yaptı.
 

TFF'den UEFA'ya Volkan Şen telefonu


FubolArena'nın edindiği bilgilere göre Volkan Şen'in EURO 2016'da oynama durumu hakkında UEFA'ya telefon açan TFF yetkilileri rahatlatan cevaplarla karşılaştı. UEFA Disiplin Komitesi Başkanı Dr. Emilio Garcia Silvero ile konuşma gerçekleştiren TFF yetkilileri Volkan Şen'in cezasının milli takımı kapsamadığını teyit ettirdi.
 

Fenerbahçe'den Volkan Şen, Alper Potuk ve Vitor Pereira açıklaması


"UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu müsabakaları kapsamında 17 Mart 2016 tarihinde deplasmanda oynadığımız Braga karşılaşması sonrası UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu kulübümüzle ilgili,

1)      Futbolcumuz Volkan Şen'in, 31 Aralık 2016'ya dek oynanacak olan UEFA karşılaşmalarında,
2)      Futbolcumuz Alper Potuk'un 3 UEFA karşılaşmasında,
3)      Teknik Direktörümüz Vitor Pereira'nın 1 UEFA karşılaşmasında yer almamasına,

Ayrıca, kulübümüzün 15 bin Euro para cezasına çarptırılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur."
 

UEFA'dan Volkan Şen açıklaması


Volkan Şen'in 31 Aralık 2016'ya kadar Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde oynamayacağını açıklayan UEFA, yapılan resmi açıklamada cezasının milli takımı kapsamadığını duyurdu. Buna göre A Milli Takım'ın EURO 2016 aday kadrosunda yer alan Volkan Şen'in turnuvada oynayabileceği kesinleşti.


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!