comScore

UEFA'dan acil toplantı! Spor dünyasından Rusya'ya tepki

24 Şubat 2022, Perşembe 18:37
UEFA'dan acil toplantı! Spor dünyasından Rusya'ya tepki

Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açması sonrasında spor dünyasından Rusya'ya tepkiler sürüyor. Dinamo Kiev Teknik Direktörü Lucescu ve Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü De Zerbi, "Kaçmıyoruz! Ukrayna'da kalıyoruz!" dediler. 

FutbolArena Dış Haberler - Rusya - Ukrayna savaşı futbol camiasını da derinden etkiledi ve UEFA acil olarak toplanma kararı aldı. 

Öte yandan Ukrayna'da ligler ertelenirken, Rusya'da ise konuyla ilgili bazı havaalanlarının kapalı olmasından dolayı konuyla alakalı olarak tartışmalar sürüyor.
UEFA'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Ukrayna'da devam eden Rus askeri işgalini şiddetle kınıyoruz. Ukrayna'daki futbol camiasının yanındayız. Ukrayna halkına elimizi uzatmaya hazırız. UEFA İcra Kurulu tarafından alınacak kararlar yarın açıklanacaktır."

UKRAYNA FUTBOL FEDERASYONU:

Ukrayna Futbol Federasyonu, Rus Milli Takımı ile Rus kulüplerinin FIFA ve UEFA'nın organizasyonlarına katılmasının yasaklanması konusunda FIFA ve UEFA'ya resmi yazı gönderdi.PEKİ RUSYA VE UKRAYNA'DA TEPKİLER NASIL?

Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu: Bu saldırının anlamsız olduğunu düşünüyorum. Masum insanların, sivillerin, çocukların ölmesini istemiyorum. "Politik olaylara müdahil olmak gibi bir düşüncem yok. Politikacı, siyasetçi değilim. Ben spor adamıyım. Benim işim futbolla. Bir an önce saldırılar dursun ve ateşkes olsun. İnsanlar işine başına dönsün, çocuklar okuluna gitsin." Bir ay tüm ligler tatil edildi. Şu an özellikle yabancı oyuncularım korkmuş durumda. Ben buradayım. Dinamo Kiev'in başındayım, bir yere gitmeyeceğim.

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü De Zerbi: Dün gece patlama sesleriyle uyandık. İtalya Büyükelçiliği bizim Ukrayna'dan ayrılıp İtalya'ya dönmemizi istedi. Ben bunu yapamam. Kaçıp, takımıma sırt çeviremem. Buradayım, kalıyorum."

CSKA Moskova Teknik Direktörü Berezutsky: "Savaşa hayır!

Smolov: "Savaşa hayır!"

FIFA Başkanı Infantino: "Herkes gibi biz de bu sabah uyandık ve gördüklerimiz karşısında şoke olduk. Yaşananlardan endişe duyuyoruz. Barışın sağlanmsaını umuyoruz. FIFA, bu savaştan etkilenen insanlarla dayanışma içerisinde olmaya devam edecek. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!