comScore

UEFA'dan açıklama: 'Ligi bitirmeyen takımlar ön elemede"

15 Mayıs 2020, Cuma 18:40
UEFA'dan açıklama: 'Ligi bitirmeyen takımlar ön elemede

UEFA Başkanı Ceferin, sezonu bitirmeyecek olan takımların Avrupa kupalarında ön eleme oynayacaklarını söyledi. 

FutbolArena - UEFA Başkanı Ceferin, Avrupa'da liglerin gidişatı ve Avrupa kupaları maç takvimi hakkında beIN Sports'a konuştu. 


"AVRUPA KUPALARINI İPTAL ETME PLANIMIZ YOK"
"Her şey olabilir, işler iyi de gidebilir kötü de. Ama biz iyimser kalıp, durumun düzeleceğini umut ediyoruz. Avrupa Kupaları'nı noktalamak için somut bir planımız var. Maçları seyircisiz oynayıp, sezonu tamamlayacağız. Avrupa Kupaları'nı iptal etme gibi bir düşüncemiz şimdilik yok. Ancak dünyada sadece Covid zamanında değil her an her şey iptal edilebilir. 

"LİGLERİNİ BİTİRMEYEN LİGLERDE TAKIMLAR AVRUPA KUPALARI İÇİN ÖN ELEME OYNAYACAK"

Ben bir peygamber değilim.  Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde neler olacağını bilemem. Ama durum şu anki gibi devam ederse bizim de planladığımız gibi Ağustos'ta içerisinde sezonu noktalayacağımızdan eminim. Ulusal liglerin durumu ayrı. Onlar nasıl devam edip etmeyeceklerine kendileri karar verecek. Ama daha önce de belirttiğim gibi yüzde 80'inin sezonu tamamlayacağına inanıyorum. Sezonu bitirmeyecek olanlar ise Avrupa kupaları ön elemeleri oynayacaklar. Bunu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

"FRANSA LİGİ İÇİN ERKEN KARAR VERİLDİ"

Fransa Ligi için sezonun bu kadar iptal edilmesi bana göre doğru değil. Çok erken karar verildi. Yine de saygı duyuyoruz. Hükümetin verdiği karar karşısında kulüpler ne yapabilir?

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"