comScore

UEFA Uluslar Ligi final maçları ne zaman? (Uluslar Ligi statüsü)

05 Haziran 2019, Çarşamba 16:11
UEFA Uluslar Ligi final maçları ne zaman? (Uluslar Ligi statüsü)

Portekiz - İsviçre ve Hollanda - İngiltere arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi maçları Çarşamba ve Perşembe günü oynanacak ve finale çıkacak takımlar belli olacak.

FutbolArena - UEFA Uluslar Ligi'nde bu akşam yarı final maçında Portekiz ile İsviçre karşı karşıya gelecek. 6 Haziran Perşembe günü ise Hollanda ile İngiltere karşı karşıya gelecek. Spor severler internet ortamında UEFA Uluslar Ligi final maçı ne zaman? sorusu yanıt arıyor.


UEFA Uluslar Ligi final maçı ne zaman?


UEFA üyesi 55 milli futbol takımının katıldığı UEFA Uluslar Ligi'nde sona gelindi. Yarı Final mücadelelerinin oynanacağı UEFA Uluslar Ligi'nde yarı final maçları oynanacak ve finale çıkacak takım belli olacak.


Portekiz - İsviçre maçı ne zaman saat kaçta?


Portekiz ile İsviçre takımları bu akşam 2145'te karşı karşıya gelecek. Mücadeleyi kazanan takım UEFA Uluslar Ligi'nde adını finale yazdıracak ve 6 Haziran Perşembe akşamı oynanacak Hollanda - İngiltere maçının skorunu beklemeye geçecek. UEFA Uluslar Ligi final mücadelesi ise 9 Haziran Pazar günü saat 21:45'te oynanacak.


Hollanda - İngiltere maçı ne zaman, saat kaçta?


Hollanda ile İngiltere arasında oynanacak ve UEFA Uluslar Ligi final maçının son biletinin belli olacağı mücadele 6 Haziran Perşembe günü saat 21:45'te oynanacak.

ULUSLAR LİGİ MAÇLARI CANLI SKOR 

 

Uluslar Ligi nedir? UEFA Uluslar Ligi statüsü


Uluslar Ligi ile UEFA EURO müsabakalarının değişimli olarak her iki yılda bir oynanması karara bağlandı. İlk Uluslar Ligi, 2018-2022 döneminde oynanacak. Uluslar Ligi statüsüne göre UEFA'ya üye 54 ülke öncelikle dört küme oluşturacak. Birinci kümede 12, ikinci kümede 12, üçüncü kümede 14, dördüncü kümede 16 ülkenin millî takımları yer alacak. Bu düzenlemedeki düşme ve çıkma heyecanının millî maçlara olan ilgiyi artırması öngörülüyor.

UEFA, Uluslar Ligi'ne katılacak olan takımları ve grupları belirledi. UEFA'dan yapılan açıklamada Türkiye, B Grubu'nda yer aldı. Ülkeler sadece gruplarındaki diğer ülkelerle içeride ve dışarıda olmak üzere ikişer kez karşılaşacak ve 6 oyun günü sonrasında her kümede dört grupta da maçlar tamamlanacak.Gruplarda sonuncu olan ülkeler bir alt kümeye düşecek. Grubu lider tamamlayan takımlar ise bir üst kümeye yükselecek. A Grubu'nda yer alan 4 grubun liderleri arsında oynanacak dörtlü final sonucunda da Uluslar Ligi şampiyonu belirlenecek.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da.


5. nesil Clio yollara çıkıyor