comScore

UEFA PSG kulübünü yeniden denetleyecek

17 Eylül 2018, Pazartesi 18:08
UEFA PSG kulübünü yeniden denetleyecek

UEFA Mali Disiplin Komitesi bu hafta arasında PSG ile daha önceden yapılan FFP anlaşması gereği Fransız kulübü hakkında bir değerlendirme yapacak. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA, PSG'i tekrar denetleyecek. UEFA Mali Disiplin Komitesi, daha önceden PSG hakkında verilen kararın yeniden incelenmesiyle ilgili olarak bu Çarşamba Fransız kulübünü tekrar denetleyecek. 

ESPN'in haberine göre, UEFA'nın şartına göre PSG Haziran sonuna kadar 50 milyon euro değerinde oyuncu satışı gerçekleştirmek zorunda. Yine daha önce yapılan anlaşma gereği PSG'nin sponsorluk anlaşmaları şüpheli bulunduğu için tekrar denetlenecek. FFP kuralları dahilinde PSG'nin Neymar ve Mbappe transferlerinin şimdilik incelemeye alınmayacağı ve öncelikli olarak PSG'nin sponsorluk anlaşmalarının denetleneceği öğrenildi. 
UEFA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

UEFA'dan yapılan açıklamada geçtiğimiz günlerde PSG hakkında soruşturma açılmama kararının yeniden incelemeye alındığı duyuruldu. Bu gelişmenin ardından Fransız kulübüne herhangi bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı da merak konusu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!