comScore

UEFA kararlarını açıkladı! Finansal Fair Play askıya alındı

01 Nisan 2020, Çarşamba 17:41
UEFA kararlarını açıkladı! Finansal Fair Play askıya alındı

UEFA, 2020/21 sezonu için belirlenen Finansal Fair Play yükümlülüklerini askıya aldı.

FutbolArena - Tüm dünyada etkili olan koronavirüs pandemisi nedeniyle UEFA, futbol organizasyonları için acil durum kararları aldı. Futbol müsabakaları ikinci bir duyuruya kadar ertelenirken, Finansal Fair Play yükümlülükleri askıya alındı.
 

Ligler ne zaman başlayacak? UEFA'nın koronavirüs kararları


UEFA bugün 55 üyesinin katılımıyla koronavirüs gündemini değerlendirdi. Video konferans toplantısının ardından UEFA İcra Komitesi önemli kararlara imza attı.

Haziran 2020'de oynanması planlanan tüm milli maçlar ileri bir tarihe ertelendi. UEFA EURO 2020 play-off ve UEFA Kadınlar EURO 2021 eleme maçları ertelendi.
FİNANSAL FAİR PLAY İÇİN KRİTİK KARAR

2020/21 sezonu katılımları için belirlenen Finansal Fair Play yükümlülükleri askıya alındı. Başta Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve hazırlık maçları olmak üzere UEFA'ya bağlı tüm organizasyonlar askıya alındı. 

Temmuz 2020'de yapılması planlanan UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası, Mayıs 2020'de yapılması planlanan 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası final turnuvası ve Nisan 2020'de yapılması planlanan UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi finalleri bir sonraki duyuruya kadar ertelendi. 

Öte yandan 2020-21 sezonu UEFA turnuvaları için oyuncu listelerinin verilmesi ve kaydedilmesi süreci ile ilgili yeni tarihler tekrar belirlenecek.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"