comScore

Üçlü averajda kim şampiyon olur? Galatasaray yenilirse kim şampiyon olur? (Süper Lig 2'li averaj ve 3'lü averajda Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir)

19 Mayıs 2018, Cumartesi 16:25
Üçlü averajda kim şampiyon olur? Galatasaray yenilirse kim şampiyon olur? (Süper Lig 2'li averaj ve 3'lü averajda Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir)

Galatasaray, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir son haftaya matematiksel olarak şampiyonluk potasında girdi. Süper Lig 34. hafta maçları öncesinde Süper Lig'de 3'lü averaj hesaplamaları, Süper Lig'de kim şampiyon olur ve Galatasaray yenilirse kim şampiyon olur? sorularına yanıt arayanlar için Galatasaray - Fenerbahçe ikili averaj, Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir arasındaki üçlü averaja dair tüm olasıklıları ve şampiyonluk ihtimallerini derledik. 

FutbolArena - Süper Lig'de 2017/18 sezonu 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü oynanacak maçlarla sona eriyor. Lider Galatasaray son hafta deplamanda Göztepe ile karşılaşacak. Göztepe - Galatasaray maçı öncesi hem Galatasaray, hem de Fenerbahçe taraftarlarının merak ettikleri birçok soru var. Galatasaray yenilirse kim şampiyon olacak? Galatasaray - Fenerbahçe arasındaki ikili averaj ve Galatasaray - Fenerbahçe genel averajda kim üstün? Fenerbahçe nasıl şampiyon olur? Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın üçlü averaja kalmaları durumunda kim şampiyon olur? Tüm bu soruların yanıtlarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 
 

Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir ikili averajda kim üstün?


Başakşehir 5-1 Galatasaray
Galatasaray 2-0 Başakşehir
(BAŞAKŞEHİR ÜSTÜN)

Galatasaray 0-0 Fenerbahçe
Fenerbahçe 0-0 Galatasaray
(İKİLİ AVERAJ EŞİT)
Fenerbahçe genel averajda ligin son haftası öncesinde Galatasaray'ın önüne
geçti.
 
Fenerbahçe 2-3 Başakşehir
Başakşehir 0-2 Fenerbahçe
(FENERBAHÇE ÜSTÜN)

Bu gelişmelerin ardından Süper Lig 34. hafta maçlarının sonunda Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir'in sezonu matematiksel olarak aynı puanda kapatma durumları söz konusu. Peki Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir sezonu aynı puanda bitirirse 3'lü averajda kim şampiyon olur? Süper Lig'de 3'lü averaja kalınırsa kim şampiyon olur? 3'lü averaj hesaplamalarıyla ilgili tüm bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray üçlü averaja kalırsa sıralama: Başakşehir (6 puan), Fenerbahçe (5 puan), Galatasaray (5 puan). Fenerbahçe, Galatasaray'a karşı averajda üstün durumda. 


Fenerbahçe nasıl şampiyon olur?


Fenerbahçe'nin şampiyon olabilmesi için, son hafta, Galatasaray'ın yenilmesi, Başakşehir'in puan kaybetmesi ve Konyaspor'u yenmeleri gerekiyor. Galatasaray ise son hafta 1 puan alması halinde şampiyonluğunu ilan edecek. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"