comScore

Uber taksi nedir? Uber nasıl kullanılır? Uber taksi fiyatları haberimizde

13 Mart 2018, Salı 11:38
Uber taksi nedir? Uber nasıl kullanılır? Uber taksi fiyatları haberimizde

Son günlerde şöflerine saldırılar ile gündeme gelen Uber nedir? Uber uygulamasından taksi nasıl çağrılır? Uber nasıl kullanılır? Uber taksi ücretleri. Tüm bu soruların cevabı haberimizde.

FutbolArena - Son günlerde şöflerine saldırılar ile gündeme gelen UBER uygulaması vatandaşlar tarafından büyük merak uyandırdı. Uber taksi uygulaması nasıl kullanılır? Uber'den taksi nasıl çağırılır, Uber taksi nedir? Uber nasıl kullanılır? Google'da en çok aranan Uber haberleri. 


Uber nedir? Uber nasıl kullanılır?


Uber uygulaması alternatif taksi çağırma işlevi görüyor. Uber uygulamasını indiren kullanıcılar uygulama içerisine girerek kendisine en yakın Uber taksi şöförünü görüp çağırabiliyor. Atılan konum üzerinden Uber taksi şöförü müşterinin bulunduğu bölgeye hızla hareket ediyor ve yolcu transfer işlemi başlıyor. Uber uygulaması Dünya'da 315 ülkede hizmet vermektedir. Uber taksi uygulaması müşterilerine lüks araçlarda ekonomik ücret ile seyehat etme fırsatı sunuyor.

Uber-taksici kavgası izlemek için tıklayın 


Uber uygulamasını indiren kullanıcılar öncelikle uygulamaya telefon numarası ve E-posta ile kayıt olabilmektedir. Uber uygulamasına kayıt olduktan sonra ana ekrana gelen kullanıcılar haritadan kendilerine en yakın Uber taksi şöförünü görüp çağırabilirliyorlar. Uber taksilerde nakit para haricinde kredi kartı ve bankomatik kartları da geçerli oluyor.


Uber Taksi fiyatları ne kadar?


Uber taksi fiyatları açılış 8 lira, yolda geçen dakika başına 0,35 kuruş ve KM başına 2,5 TL olarak hesaplanır. Uber'e yapılan çağrıların iptal cezası ise 15 lira olarak belirlenmiş.


Uber ile Taksici kavgası neden başladı?


İstanbul'da meydana gelen Uber ve taksici kavgasının ana temel sebebi 30 milyar TL'yi bulan taksi plakası rantı. Sarı taksi sahipleri yıllık 5 milyar TL'yi aşan bu piyasada rakip istemiyor. Uber taksi hizmetinin ekonomik olması ise taksi şöförlerini zorlayan başka bir neden. 


UBER UYGULAMASI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.