comScore

Uber nedir? Uber nasıl kullanılır? Uber uygulamanın faydaları nelerdir? (Uber taksi son dakika haberleri)

29 Mayıs 2018, Salı 20:49
Uber nedir? Uber nasıl kullanılır? Uber uygulamanın faydaları nelerdir? (Uber taksi son dakika haberleri)

Uber uygulaması ve özellikle Uber taksi gündemden düşmüyor. Uber yeniden twitter'da trend topic oldu. Uber'in twitter'da trend topic olmasının ardından Uber arayışları içine giren vatandaşlar, Uber taksi nedir? diye merak edenler ayrıca Uber taksi'nin farkı ne? Uber ne? Uber nasıl bir uygulamadır? Uber taksi nasıl bir uygulamadır? Uber'in faydaları nelerdir? diye merak etmeye başladı. Tüm bu soruların yanıtları haberimizde. 

Uber taksi son günlerde gündemden düşmüyor. Vatandaşların tercih ettikleri Uber taksi tercih eden vatandaşlar twitter'da #Uberengellenemez tagi ile kampanya başlattı. Bu etikete destek verenler kadar karşı çıkanlar da var. Peki nedir bu Uber taksi? Uber taksi nedir? diye merak edenler ayrıca Uber taksi'nin farkı ne? Uber ne? Uber nasıl bir uygulamadır? Uber taksi nasıl bir uygulamadır? Uber'in faydaları nelerdir? sorularına da yanıt aramaya başladı. Özellikle bazı taksi şoförlerinin son dönemde Uber hizmeti veren şoförlere fiili saldırılarının ardından Uber taksiyi tercih eden vatandaşlar bu sebeple Uber taksi hakkında twitter'da Uber'in trend topic olması için kampanya başlattı. 


Uber taksi son dakika haberleri


Uber, bir akıllı telefon uygulamasıdır. Telefona yüklendikten sonra kullanıcılara gidecekleri yerlere kadar eşlik edecek ulaşım aracını tespit etme, bulma, çağırma, fiyatını ve güzergahını belirleme hizmeti vermektedir. Kullanıcı gideceği yere taksi, lüks araç, tekne ya da herhangi bir araç ile gitme seçeneklerine sahip olabiliyor. Uber nasıl kullanılır? Uber'i kullanmak için ilk olarak hizmete üye olmak gerekiyor. Dilerseniz Uber.com sitesinden, dilerseniz de Android veya iPhone uygulamasından üye olabiliyorsunuz. Sonrasında bir araca ihtiyaç duyduğunuzda, uygulama üzerinden alınmak istediğiniz konumu seçiyorsunuz. Konumunuza göre araç talep ettiğinizde, bir sürücü talebinizi üstleniyor.
 

UBER'E nasıl kayıt olurum?


Öncelikle uygulamayı iphone app store'dan veya Google play'den indirip, üye olmalısınız. Üyelik oluştururken sizden aşağıdaki bilgiler istenecek:

E mail adresi
Şifre oluşturmak
İsim-Soyadı
Telefon numarası
Ödeme için kredi kartı bilgileriniz
Öte yandan taksi şoförlerinin Uber hizmeti veren şoförlere son dönemde yaptığı saldırıların artması ve bu videoların sosyal medyada sık sık paylaşılması üzerine twitter'da #UberEngellenemez trend topic oldu. İşte Uber taksi tercih edenler için twitter'da başlatılan UberEngellenemez etiketiyle ilgili yapılan bazı paylaşımlar:A. Derya Erguc
‏#UberEngellenemez 
Bal gibi engellenir!
Uber kim oluyor da kaliteli ve güvenli hizmet veriyor?  
Barındırmazlar burada!
Pisliğe, tecavüze, uyuşturucuya özellikle de rüşvete ve hırsızlığa bulansın, öyle gelsin. 
Bu toplumun da değerleri var. 
O zaman göklere çıkarırlar..

@uberhizmet
Bu kaliteli hizmet bitmeyecek, yetkililerce uzlaşma sağlayacak görüşmeler sürmekte. #uberengellenemez


@TuranIlteris
Sınırlı sayıdaki Taksi plakalarını alıp şöförlere, emekçilere kiraya vererek adeta kölelik düzeni tesis edenler, her vatan evladının kendi işine ve arabasına sahip olarak evine ekmek götürdüğü Über sistemini YOK etmek istiyorlar. İşte bu yüzden  #UberEngellenemez

‏@YoldakiMuhends
İnsanların ne ile seyahat yapacaklarının tercihi bir grup maganda tarafından belirlenemez ve  #UberEngellenemez

@caapulcukiz
Sadece şunu sormak istiyorum .
Taksiye bindiğinizde size 'Hoşgeldiniz, müzik açayım mi ,ışıklar rahatsız ediyorsa kapatabilirim ' diyen kaç taksiciye rastladınız? 
#UberEngellenemez

SON DAKİKA UBER GELİŞMESİ AYRINTILARI

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"