comScore

Uber kalktı mı? Uber nedir? Recep Tayyip Erdoğan'dan Uber için flaş karar (Recep Tayyip Erdoğan'dan Uber açıklaması)

01 Haziran 2018, Cuma 22:36
Uber kalktı mı? Uber nedir? Recep Tayyip Erdoğan'dan Uber için flaş karar (Recep Tayyip Erdoğan'dan Uber açıklaması)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş Uber çıkışı. Recep Tayyip Erdoğan, Uber'in bittiğini açıkladı. Uber bitti mi? Uber kalktı mı? Uber hakkında son dakika gelişmeleri haberimizde.

FutbolArena - Ülkemizde son dönemlerin büyük tartışma konsu olan Uber ve sarı taksi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş bir açıklama geldi. Uber bitti mi? Uber kalktı mı? Recep Tayyip Erdoğan'dan Uber açıklaması. Uber ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde.


Uber bitti mi? Recep Tayyip Erdoğan'dan Uber açıklaması


Ülkemizde son dönemlerin büyük tartışma konusu olan Uber, sarı taksi konusunda son noktayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koydu. İftar yemeği sonrasında konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan taksicilere sahip çıktı ve Uber olayının tamamen kapandığını açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada ''Artık Uber işi bitti. Uber konusunu kapattık. Bizim hazırda taksi sistemimiz var. Vali bey bu konu hakkında yüm yetki sizde''e açıklamaları ile Uber ve taksi tartışmalarına son noktayı koydu.


Uber nedir? Uber'e nasıl kayıt olunur?


Uber, bir akıllı telefon uygulamasıdır. Telefona yüklendikten sonra kullanıcılara gidecekleri yerlere kadar eşlik edecek ulaşım aracını tespit etme, bulma, çağırma, fiyatını ve güzergahını belirleme hizmeti vermektedir. Kullanıcı gideceği yere taksi, lüks araç, tekne ya da herhangi bir araç ile gitme seçeneklerine sahip olabiliyor. Uber nasıl kullanılır? Uber'i kullanmak için ilk olarak hizmete üye olmak gerekiyor.

Dilerseniz Uber.com sitesinden, dilerseniz de Android veya iPhone uygulamasından üye olabiliyorsunuz. Sonrasında bir araca ihtiyaç duyduğunuzda, uygulama üzerinden alınmak istediğiniz konumu seçiyorsunuz. Konumunuza göre araç talep ettiğinizde, bir sürücü talebinizi üstleniyor.

 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)