comScore

Twitter'da #tamam etiketi patladı! Twitter Günaydın TAMAM, TamammıDevammı nedir?

09 Mayıs 2018, Çarşamba 10:39
Twitter'da #tamam etiketi patladı! Twitter Günaydın TAMAM, TamammıDevammı nedir?

Twitter'da #tamam etiketi sonrası bu sabah kullanıcılar Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı etiketlerini gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından başlayan #tamam kampanyasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı etiketlerine kimler destek verdi?

Twitter #tamam etiketi ne demek? Twitter'da #tamam nedir diye arayan kullanıcılar bu sabah başka etiketlerle güne başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milletimiz tamam derse biz kenara çekiliriz" açıklamasının ardından twitter'da #tamam etiketi bir anda popüler oldu. Milyonlarca kullanıcı #tamam etiketine tweet atarken kısa süre içerisinde bu etiket dünyada en popüler içerik oldu. 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü ise bu kez Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı etiketleri Türkiye sıralamasında tepede yer aldı. Peki nedir Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı etiketleri? Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı ne anlama geliyor?
 

Twitter Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı etiketleri nedir, ne anlama geliyor? (Twitter Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı ne demek?)


Twitter'da gündem olan #tamam etiketinin ardından yeni etiketler de öne çıktı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması bir anda dünyada gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz tamam derse biz kenara çekiliriz" dedi. Ardından twitter'da #tamam etiketi açıldı ve milyonlarca insan Erdoğan'a "Tamam" şeklinde yanıt verdi. CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'den, İyi Parti Lideri Meral Akşener'e ve Temel Karamolluoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na kadar birçok siyasetçi #tamam etkiketiyle paylaşım yaptı. 

Twitter'da 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü ise bu kez Günaydın TAMAM ve TamammıDevammı etiketleri Türkiye sıralamasında tepede yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı olan grup twitter'da #Günaydın Tamam etiketi altında görüşlerini bildirirken, Erdoğan'a destek veren grup #TamammıDevammı etiketi altında #devam tweetleri atmaya başladı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"