comScore

Türkiye'nin Finlandiya maçı ülke puanı açısından çok önemli

09 Ekim 2017, Pazartesi 17:36
Türkiye'nin Finlandiya maçı ülke puanı açısından çok önemli

A Milli Futbol takımının deplasmanda Finlandiya ile oynayacağı karşılaşmanın ülke puanı açısından önemi bulunuyor. 

FutbolArena - A Milli Futbol Takımı gruptaki son maçında deplasmanda Finlandiya ile karşılaşacak. İzlanda'ya 3-0 yenilerek Dünya Kupası'na katılma hakkını kaybeden Türkiye'nin, Finlandiya ile oynayacağı karşılaşmanın her şeye rağmen ciddi bir önemi var. 
 

Türkiye Milli Takım ülke puanında kaçıncı sırada?


Türkiye'nin yeni başlayacak "Uluslar Ligi'nde" hangi kategoride yer alacağı ve kuraya hangi torabadan katılacağını belirleyeceği önemli bir maç olacak. Şu anda 25. sırada yer alan Milli takım, Finlandiya maçını kaybetse bile grup maçlarını bitiren Romanya'yı geçerek 24. sıraya yükselecek. Ancak diğer tarafta Macaristan henüz son maçını oynamadı ve Macaristan'ın Türkiye'yi geçme şansı buluyor. 

DHA'nın haberine göre; Milli Takım eğer Finlandiya'ya kaybeder, Macaristan da gruptaki son maçında Faröe Adaları'nı mağlup ederse A Milli takımımızı sıralamada geçecek ve bu durumda Türkiye 25. sırada yer alacak. A Milli Takım eğer 25. sıraya düşerse şampiyona kuralarında 3. torbaya düşecek. 
 

Mircea Lucescu, Finlandiya - Türkiye maçında kimleri oynatacak?


Türkiye'nin Eskişehir'de İzlanda'ya 3-0 mağlup olarak gruptan çıkma şansını yitirdiği maç sonu 4 futbolcu milli takım kadrosundan çıkarıldı. Cezalı duruma düşen Caner Erkin'in yanı sıra Arda Turan, Burak Yılmaz ve Nuri Şahin milli takımın Finlandiya kafilesinde yer almadı. Tendon ağrısı bulunan Serdar Aziz de son idmanda takımdan ayrı çalıştı.
LUCESCU'DAN GENÇ VE YEDEK AĞIRLIKLI İLK 11

İzlanda maçından farklı bir 11 sahaya sürecek olan Mircea Lucescu, Finlandiya karşısında yedeklere şans verecek. Ömer Toprak, İsmail Köybaşı, Ozan Tufan, Okay Yokuşlu, Emre Mor ve Cengiz Ünder'in yanı sıra kart cezasını tamamlayan Hakan Çalhanoğlu da ilk 11'de yer alacak.

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"